Luka Doncic zaskoczony swoją formą

Luka Doncic zaskoczony swoją formą

Początek obecnego sezonu w dużej mierze należy do Luki Doncica. Fenomenalny Słoweniec dominuje obecne rozgrywki na skalę, której dawno nie widzieliśmy.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Doncic za sprawą swojej genialnej postawy zapisał się już w ligowych annałach jako jeden z najlepszych dwudziestolatków w historii NBA. Co więcej, Luka swoją grą przebojem wdarł się nawet do czołówek rankingów MVP. Tego nie spodziewał się nikt, nawet sam Słowieniec:

„Zawsze mocno w siebie wierzyłem, dlatego też wiedziałem, że będę grać dobrze, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Nie miałem pojęcia, że będę w takiej formie.”

No dobra, weteran parkietów NBA i reprezentacyjny kolega Luki, Goran Dragic wiedział:

Źródło: Youtube.com/Iprovidehighlights

Może nie licząc Gorana, wszyscy mieliśmy świadomość tego, że to wyjątkowy talent i jeśli nie przytrafią się żadne kontuzje, powinien za jakiś czas być w światowej czołówce. Jednakże gra na poziomie MVP ligi poparta statystykami na poziomie 30,6 pkt 10,1 zb i 9,8 ast na mecz, bicie kolejnych rekordów z dziecinną wręcz łatwością i prowadzenie drużyny do zwycięstw? A wszystko to będąc w drugim sezonie w NBA i mając zaledwie 20 lat? To jest absolutny kosmos.

Źródło: Youtube.com/ESPN

Pomimo jednak swojej wyjątkowej dyspozycji, Luka w pierwszej kolejności pozostaje skupiony na wynikach zespołu:

„Dla mnie największym priorytetem niezmiennie są playoffy. Minął dopiero miesiąc, a sezon jest przecież bardzo długi. Na ten moment nie awansowaliśmy jeszcze do playoffów, więc musimy skupić się na kolejnych meczach.”

Jeśli Luka nie spuści za bardzo z tonu, to o najlepszą ósemką Mavs raczej nie będą się musieli martwić. Wczorajszego wieczoru wysłali wyraźny sygnał reszcie ligi niszcząc Houston Rockets na ich własnym parkiecie:

https://www.youtube.com/watch?v=vAnd03e-4lQ

Źródło: Youtube.com/NBA Highlights