Terance Mann przedłuża kontrakt z LA Clippers

Terance Mann przedłuża kontrakt z LA Clippers

Terance Mann przedłuża kontrakt z LA Clippers
Photo by Kevork Djansezian/Getty Images

Piękny sen Terance’a Manna nie przestaje trwać. Skrzydłowy LA Clippers podpisał właśnie nowy kontrakt z klubem z Miasta Aniołów. Na jego mocy zarobi w ciągu kolejnych dwóch sezonów 22 miliony dolarów.

O dopięciu szczegółów nowej umowy poinformował Marc Spears dodając, iż oba sezony są w pełni gwarantowane. Tym samym, LAC zapewnili sobie usługi skrzydłowego do końca rozgrywek 2023/24. To kolejne dobre wiadomości dla Manna, który latem podpisał także wieloletni kontrakt reklamowy z chińską firmą Anta. Co ciekawe, Terance jest pierwszym zawodnikiem od czasu Blake’a Griffina, który został wybrany w drafcie przez LAC, a następnie przedłużył z nimi debiutancki kontrakt.

„Terance jest uosobieniem wielu cech, które bardzo sobie cenimy. Jest świetnym kolegą z zespołu i tytanem pracy, który sam staje się lepszy i pomaga w tym pozostałym każdego dnia. W ciągu zaledwie dwóch sezonów oglądaliśmy jak z drugorundowego picku w drafcie staje się kluczowym zawodnikiem na poziomie playoffów. Chcemy, aby Terance był częścią naszej przyszłości i cieszymy się, iż on pragnie tego samego.”

Lawrence Frank

Mann to 48 wybór draftu 2019 roku. Dla większości kibiców pozostawał de facto anonimowy zdobywając w zeszłym sezonie 7 pkt i 3,6 zbiórki na mecz. Jednak kiedy otrzymał swoją szansę wykorzystał ją w najlepszy możliwy sposób. Pod nieobecność kontuzjowanego Kawhi Leonarda, to Terance Mann okazał się być bohaterem Clippers i katem Utah Jazz. W meczu numer 6 drugiej rundy tegorocznych playoffów rzucił 39 punktów (7 celnych trójek) prowadząc LAC do awansu:

Dzięki takiej grze w playoffach Mann wywalczył sobie pewne miejsce w rotacji Tyronna Lue i w tym sezonie powinniśmy jeszcze częściej oglądać go na boisku.

To dla mnie wielki zaszczyt. Wiara i zaangażowanie klubu w mój dotychczasowy rozwój dają mi wielką motywację do dalszej pracy, tak potrzebnej, aby pozostać ważnym elementem naszej walki o tytuł.”

Terance Mann