Steve Kerr nowym trenerem Team USA

Steve Kerr nowym trenerem Team USA

Team USA ma nowego trenera. Stanowisko Gregga Popovicha obejmie wkrótce jego dotychczasowy asystent w kadrze Stanów Zjednoczonych, Steve Kerr.

Decyzja nie jest jeszcze oficjalna, lecz stanie się taką w najbliższym czasie. Tak przynajmniej twierdzi Adrian Wojnarowski, który jako pierwszy podzielił się tą informacją ze światem. Tym samym wybór Kerra jest pierwszą decyzją Granta Hilla w roli dyrektora kadry.

Steve od dłuższego czasu był głównym faworytem do objęcia tej posady, aczkolwiek spore szanse dawano też Erikowi Spoelstrze z Miami Heat. Być może w przyszłości zastąpi on Kerra, na ten moment jednak musi zadowolić się rolą asystenta. Oprócz Spoelstry, nowy sztab szkoleniowy reprezentacji uzupełnią Monty Williams z Phoenix Suns i trener Gonzagi, Mark Few.

Zadanie stojące przed Kerrem nie będzie należało do najprostszych. W 2023 roku odbędą się mistrzostwa świata, a w 2024 czekają nas igrzyska olimpijskie w Paryżu. Na obu tych imprezach Amerykanie będą głównym faworytem, lecz jak pokazały ostatnie mistrzostwa w Chinach, o końcowy tryumf nie jest wcale tak łatwo, jak niegdyś. Kerr ma jednak duże doświadczenie zarówno w trenowaniu pod presją, jak i zarządzaniu grupą gwiazd. Jak dotąd trener GSW odmówił komentarza w tej sprawie.