Środkowy New Orleans Pelicans aresztowany

Środkowy New Orleans Pelicans aresztowany

Środkowy New Orleans Pelicans aresztowany
Photo by Sean Gardner/Getty Images

Center New Orleans Pelicans, Jaxson Hayes, został wczoraj aresztowany po tym, jak wdał się sprzeczkę z oficerem policji. Jak donosi portal TMZ Sports, funkcjonariusz policji miał również ucierpieć fizycznie i to właśnie był główny powód aresztowania gracza Pelikanów.

Jak podaje Andrew Lopez z ESPN, drużyna ze stanu Luizjana gromadzi informacje po zatrzymaniu swojego podkoszowego w okolicach Los Angeles. Klub wydał już w tej sprawie specjalne oświadczenie:

„Zostaliśmy poinformowani o incydencie z udziałem naszego zawodnika. Pracujemy w połączeniu z NBA i przedstawicielami Jaxsona, by zebrać więcej informacji. Na ten moment nie możemy powiedzieć nic więcej.”

New Orleans Pelicans

Według portalu TMZ, policja miała otrzymać wezwanie w okolice Los Angeles, do domu Hayesa, wczesnym rankiem w środę, z uwagi na dochodzące z wewnątrz niepokojące hałasy. Na miejscu podkoszowy Pelicans nie chciał rzekomo wpuścić funkcjonariuszy do domu. Pomiędzy stronami miało dojść do sprzeczki z użyciem siły fizycznej, w trakcie której Hayes został potraktowany paralizatorem przez policję.

Bójka była podobno tak intensywna, że policjant wezwał przez radio posiłki w związku z agresywnym zachowaniem koszykarza. Po wszystkim zawodnik Pels został zabrany do szpitala, aby sprawdzić obrażenia. Oficer policji, który również ucierpiał w trakcie bójki, także został przebadany przez lekarzy, lecz jego stan jest nieznany. Szeryf Departamentu Hrabstwa Los Angeles dodał, że Hayes został aresztowany o 3.14. O godzinie 5.29 rano po wpłaceniu kaucji w kwocie 25 tysięcy $ Hayes został oficjalnie zwolniony z odbywania aresztu.

Teraz podkoszowy Pelicans może otrzymać zarzut poważnego pobicia i napaści na funkcjonariusza policji. Policja bada sprawę incydentu w domu Hayesa, zarówno pobicia policjanta jak i niepokojących odgłosów, które były przyczyną interwencji. W hrabstwie Los Angeles za atak na funkcjonariusza grozi nawet do 6 miesięcy pozbawienia wolności. Niewykluczone również, że poza sprawą sądową, zawodnik otrzyma także karę ze strony komisarza NBA Adama Silvera.

21-latek został wybrany z 8 pickiem w drafcie 2019 roku jako utalentowany i atletyczny podkoszowy. W zeszłym sezonie w barwach Pelicans osiągał średnio 7.5 punktów i 4.3 zbiórki. Przez dwa sezony rozegrał w NBA 124 spotkania, spędzając na parkiecie średnio 16.5 minuty na mecz.

źródło: Youtube/New Orleans Pelicans