Miniturniej zamiast All-Star Game?

Miniturniej zamiast All-Star Game?

Fani NBA od lat narzekają na Mecz Gwiazd. Komisarz ligi Adam Silver, przyznał teraz rację fanom, że All-Star Game w tym roku nie był najbardziej udany.

Silver brał udział w konferencji MIT Sloan Sports Analytics w Bostonie w trakcie której wypowiedział się na kilka kwestii związanych z NBA. Głównym tematem były zmiany, jakie chce on wprowadzić, a jakie miałyby dotknąć między innymi właśnie All-Star Game.

„Mecz Gwiazd się nie udał. Jestem tego świadom.”

Komisarz najprawdopodobniej odnosi się tutaj do kwestii finansowych, bowiem ASG 2019 przyciągnęło przed telewizory mniej więcej tyle samo kibiców co w 2008 i 2010 roku. Tym samym stał się jednym z najsłabiej oglądanych Meczów Gwiazd od 1990 roku. Dobrze jednak, że zauważa problem. Jakie rozwiązanie proponuje?

Adam Silver chciałby zorganizować miniturniej przed startem, lub w połowie sezonu, który zastąpiłby Mecz Gwiazd. Ta idea miałaby zostać połączona z planem skrócenia sezonu regularnego do 70 spotkań (co ze względu na straty finansowe praktycznie na pewno nie przejdzie w najbliższych latach). Pojawił się także pomysł rozegrania kilku miniturniejów przed sezonem w Azji lub Europie.

Zgodnie z wizją Silvera, zespoły NBA miałyby walczyć o osobny puchar w takim turnieju. Rzekomo miała być piłka nożna (czyli najprawdopodobniej International Champions Cup. To nie jest dobry turniej do szukania inspiracji panie Silver). Największą wątpliwością komisarza jest to, jak zmotywować zawodników do poważnej gry w takim turnieju.

Dobrze, że komisarz poszukuje zmian, szczególnie w sprawach, które tych reform potrzebują. Pytanie brzmi, czy jego obecne propozycje w ogóle poprawią sytuację, czy wręcz przeciwnie.

A co Wy sądzicie o tegorocznym Meczu Gwiazd i pomysłach komisarza?

https://www.youtube.com/watch?v=plEcjL3XZz8

Źrodło: Youtube.com/Ximo Pierto