Shareef O’Neal zagra w Los Angeles Lakers?

Shareef O’Neal zagra w Los Angeles Lakers?

Dokładnie 18 lat minęło od czasu, gdy fani Lakers mogli podziwiać zawodnika z nazwiskiem O’Neal w koszulce Jeziorowców. Niewykluczone, iż wkrótce będą mieli ku temu nową okazję. Jak informuje Jovan Buha z The Athletic, sesję treningową w ośrodku LAL odbył w tym tygodniu Shareef O’Neal, najstarszy syn legendy LAL, Shaquille’a O’Neala.

22-latek weźmie ostatecznie udział w tegorocznym naborze, co potwierdził niedawno Shams Charania. Wcześniej bowiem nazwisko O’Neala omyłkowo znalazło się na liście zawodników, którzy wycofali się z draftu 2022. Jednakże oczekiwania względem dobrze niegdyś zapowiadającego się Shareefa wyraźnie zmalały w ostatnich latach.

Swoimi występami na poziomie uniwersyteckim nie był w stanie nawiązać do sławnego ojca. Największy udział w tym miały niestety problemy zdrowotne. Już w pierwszym sezonie na UCLA zdiagnozowano u niego problemy z sercem, które wymagały operacji. Po powrocie nie był w stanie przebić się do składu, więc przeniósł się na LSU. To na tej uczelni sławę zdobył niegdyś Shaq. Niestety kontuzja stopy kosztowała go niemal cały kolejny sezon. Ostatecznie w swojej akademickiej karierze Shareef notował średnio 2,6 pkt i 3 zb na mecz.

Nie są to szczególnie imponujące osiągnięcia. Magia jego nazwiska wraz z potencjałem, który prezentował w szkole średniej sprawiają jednak, że Shareef nie jest bez szans w walce o NBA. Oprócz wspomnianych Lakers, O’Neal pokazał się również Milwaukee Bucks. Zaplanowane wizyty ma także w Cleveland, Atlancie i Waszyngtonie. Co prawda Jeziorowcy nie mają picku w tegorocznym drafcie, lecz ostatnie doniesienia mówią o tym, że bardzo starają się pozyskać wybór w drugiej rundzie. Może chcą go przeznaczyć właśnie na O’Neala?

Być może, aczkolwiek amerykańscy dziennikarze są zgodni, że Shareef szanse na wybór w drafcie ma minimalne, a potencjalna droga do NBA prowadzić będzie raczej poprzez G-League.

YT: TB Highlights 2