Sezon NBA wstrzymany! Rudy Gobert ze zdiagnozowanym koronawirusem!

Sezon NBA wstrzymany! Rudy Gobert ze zdiagnozowanym koronawirusem!

Szybko ziścił się najgorszy dla ligi NBA scenariusz. U jednego z zawodników wykryto obecność koronawirusa – NBA zdecydowała się zawiesić rozgrywki na czas nieokreślony.

Jeszcze wczoraj zastanawiano się, czy w najbliższym czasie mecze NBA będą rozgrywane bez udziału publiczności – niestety sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie w obliczu takich zagrożeń jak pandemia. Liga NBA podjęła szybkie działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania wirusa w związku z wykryciem go u Rudy’ego Goberta. Jeszcze ubiegłej nocy rozegrano cztery mecze, natomiast dwa spotkania zostały odwołane – w tym mecz Utah Jazz z Oklahomą City Thunder. Mecz odwołano dosłownie na chwilę przed jego rozpoczęciem – kibice zdążyli już zgromadzić się w hali Chesapeake Arena. Zanim zaczął się mecz, ogłoszono jednak, że mecz nie odbędzie się z powodu „nieprzewidzianych okoliczności”

źródło:YouTube/Bleacher Report

Sprawcą zamieszania jest Rudy Gobert. Przed meczem badano go na obecność grypy lub zakażenia górnych dróg oddechowych. Zdecydowano się jednak przebadać go także na obecność COVID-19 i niestety wynik testu okazał się pozytywny na chwilę przed meczem. Goberta nie było w hali, miał nie zagrać w tym meczu, natomiast istnieje przecież ogromne ryzyko, że zakażeni są już także jego koledzy z zespołu. Drugi z odwołanych wczoraj meczów, to starcie Kings z Pelicans, do sędziowania którego oddelegowany został arbiter wcześniej sędziujący w meczu Jazz. Kwarantannie poddani zostaną koledzy z drużyny Goberta, ale też zawodnicy zespołów, które w ciągu ostatnich 10 dni grały przeciwko Jazz – a więc Celtics, Pistons, Knicks, Cavs i Raptors.

Rudy Gobert padł ofiarą własnej nieroztropności – jeśli można to tak lekko określić. Kilka dni temu, gdy NBA wprowadzała już pierwsze środki ostrożności z powodu koronawirusa, Rudy Gobert żartował sobie na konferencji prasowej, bardzo bagatelizując sytuację. Żeby pokazać jaki to on jest chojrak, dotknął po kolei każdego z mikrofonów. Wtedy było prześmiesznie – teraz całą liga wstrzymuje rozgrywki.

źródło:YouTube/MLG Highlights

Nie wiadomo oczywiście na jak długo liga wstrzymała rozgrywanie meczów. Wstępne ustalenia mówią o minimum dwóch tygodniach. Słysząc jednak zewsząd, że pandemia do tego czasu najpewniej nie zdąży zostać opanowana, należy przypuszczać, że taki stan rzeczy potrwa nieco dłużej. Kiedy zaległe mecze zostaną rozegrane? Czy w ogóle zostaną rozegrane? Na ten moment nie znamy jeszcze żadnych ustaleń, sytuacja wciąż jest rozwojowa.

Co ważne i warte odnotowania – Rudy Gobert czuje się dobrze. Bardzo chciał nawet zagrać w tym meczu z Thunder. Życzymy zdrowia jemu, wszystkim zawodnikom i Wam wszystkim również. Myjcie ręce i unikajcie skupisk ludzi na tyle, na ile to możliwe! Nie panikujmy, ale nie bagatelizujmy problemu – na wszystkich nas ciąży odpowiedzialność za powstrzymanie rozwoju pandemii.