Harden, Gordon i McCollum wycofują się z Mistrzostw Świata

Harden, Gordon i McCollum wycofują się z Mistrzostw Świata

Mistrzostwa Świata FIBA 2019 zbliżają się wielkimi krokami, a kadra USA z dnia na dzień traci na potencjale. Po Anthonym Davisie kolejni gracze decydują się odpuścić wakacyjną grę dla reprezentacji.

James Harden miał poinformować osobiście trenera amerykańskiej kadry, Gregga Popovicha, że nie weźmie udziału w letnich przygotowaniach do Mistrzostw Świata, jak również w samych mistrzostwach. Według doniesień Shamsa Charanii z The Athletic, klubowy kolega Hardena, Eric Gordon, również wycofał się z uczestnictwa w zgrupowaniu kadry USA, które odbędzie się w sierpniu. Jego nieobecność na zgrupowaniu jest jednoznaczne z tym, że Gordon nie pojawi się w kadrze, która wysłana zostanie do Chin na mistrzostwa świata. Niedługo później Chris Haynes z Yahoo Sports poinformował, że podobną decyzję podjął CJ McCollum z Portland Trail Blazers.

Biorąc pod uwagę fakt, że z gry dla USA wycofało się trzech tak utalentowanych zawodników, można by pomyśleć, że duchowi spadkobiercy Dream Teamu przystąpią do imprezy mocno osłabieni. Popovich wciąż ma do dyspozycji Damiana Lillarda, Kyle’a Lowry’ego, Bradley’a Beala, Kembę Walkera i Donovana Mitchella. Nie wykluczone jednak, że kolejne gwiazdy odpuszczą Mistrzostwa Świata. Skoro W ślad za Jamesem Hardenem poszedł jego klubowy kolega Eric Gordon, to może i Damian Lillard pójdzie śladem CJ McColluma. Miejmy jednak nadzieję, że to już koniec rezygnujących z gry w kadrze zawodników –  w końcu w naszym interesie jako kibiców jest oglądanie jak najmocniejszych składów w czasie turnieju.

James Harden razem z kadrą USA zdobył już złoty medal olimpijski w Londynie w 2012 roku, a także złoty medal Mistrzostw Świata w 2014 roku. Miał pojawić się także na turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro w 2016 roku, jednak podobnie jak w przypadku tegorocznego turnieju – zrezygnował z udziału. Eric Gordon dla reprezentacji grał już w 2010 roku, będąc częścią mistrzowskiego składu. Od tamtego czasu napotkał w swojej zawodowej karierze kilka zakrętów i wypadł z kręgu powoływanych – do teraz. Uznał jednak, że nie chce wracać do kadry. CJ McCollum z kolei nie grał jeszcze dla swojego kraju na żadnej dużej imprezie – wcześniej był jedynie powołany na zgrupowanie w 2016 roku, by grać na treningach przeciwko kadrze przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich.

źródło:YouTube/FIBA