San Antonio Spurs coraz bliżej playoffs

San Antonio Spurs coraz bliżej playoffs

Czyżbyśmy po raz kolejny zbyt szybko skreślili San Antonio Spurs? Ostrogi bowiem na poważnie włączyły się do walki o playoffy w Orlando.

Kiedy rozpoczynały się rozgrywki w Orlando, niemal wszyscy byli praktycznie pogodzeni z faktem, że fantastyczna seria 22 kolejnych awansów do postseason San Antonio Spurs dobiega końca. Grający najsłabiej od lat, osłabieni dodatkowo brakiem LaMarcusa Aldridge’a, Spurs zajmowali 12 miejsce w konferencji tracąc 4,5 spotkania do Memphis Grizzlies.

Tymczasem Gregg Popovich i jego podopieczni po raz kolejny już udowadniają wszystkim, że nigdy nie można ich skreślać. Rozgrywający Dejounte Murray zapewnia, że motywacji im nie zabraknie:

„Na koniec dnia, jeśli pojawiasz się na meczu po to, aby go przegrać, w ogóle nie powinno Cię na nim być. Oczywiście nie jesteśmy tu w pełnym składzie, ale to liga dla profesjonalistów. Płacą nam za to, żebyśmy wychodzili na parkiet i wykonywali swoją robotę. Każdy kolejny mecz będziemy tu traktować jak ostatni w życiu.”

Swoje słowa Ostrogi potwierdzają na boisku. San Antonio wygrało pierwsze dwa mecze, a gdyby nie Shake Milton dzisiejszej nocy, miałoby na koncie 3 zwycięstwo:

Źródło: Youtube.com/ClutchPoints

Z kolei Memphis Grizzlies wciąż czekają na swoją pierwszą wygraną w bańce. W tej sytuacji San Antonio traci już tylko 2 mecze do ósmych w tabeli Miśków. W podobnej sytuacji są Portland Trail Blazers, natomiast New Orleans Pelicans po dzisiejszym zwycięstwie tracą już tylko 2,5 meczu.

Walka o miejsca 8 i 9 będzie zatem bardzo zacięta. Jeśli Memphis nie zaczną wygrywać, o co wcale nie będzie łatwo zważywszy na rywali (Utah, OKC, Toronto, Boston i Milwaukee), nie można wykluczyć braku Miśków w mini turnieju o awans.

Dla Derricka White’a taka forma SAS nie jest żadnym zaskoczeniem, choć zdaje on sobie sprawę jak trudne zadanie stoi przed nim i resztą jego kolegów:

„Od samego przyjazdu mocno wierzyliśmy w nasze szanse, więc nic tak naprawdę się dla nas nie zmieniło. Cały czas dużo pracy przed nami, zanim awansujemy do playoffów.”

Czy San Antonio zapiszą się w historii jako jedyny zespół z 23 kolejnymi awansami do playoffs?

Źródło: Youtube.com/NBA