Kontuzja Jonathana Isaaca – potwierdził się czarny scenariusz

Kontuzja Jonathana Isaaca – potwierdził się czarny scenariusz

Niespełna 23-letni Jonathan Isaac, reprezentujący Orlando Magic, doznał poważnej kontuzji na początku czwartej kwarty, gdy jego zespół prowadził niemal 30-punktami w starciu z Sacramento Kings.

Rozgrywający swój trzeci sezon na parkietach NBA Isaac, notował średnio 12.1 punktu, 6.9 zbiórki, 1.3 asysty i 2.4 bloku na mecz (rekordy kariery). Po 15 minutach spędzonych na parkiecie w meczu z Kings – meczu na tym etapie już wygranym – niefortunnie upadł na parkiet, zwijając się z bólu. Boiska nie opuścił o własnych siłach – został zwieziony wózkiem inwalidzkim.

Niestety, po badaniach potwierdził się najczarniejszy scenariusz – kontuzja to zerwanie ACL. Uraz dotyczy tego samego (lewego) kolana, z którym kłopoty wyłączyły go z gry w styczniu. Wtedy opuścił 31 meczów, wracając w zasadzie na moment przed zawieszeniem sezonu. Poważna kontuzja kolana Isaaca z pewnością utrudni nie tylko zbliżające się playoffs, ale może znacząco skomplikować karierę wybranego z 7. numerem w drafcie 2017 roku zawodnika. Zwłaszcza, że w trwającym sezonie – mimo przerw w grze – coraz bardziej pokazywał ukryty w nim potencjał. Doskonalił nie tylko swoją grę w obronie, która jest jego największym atutem, ale też choćby grę na koźle, czy skuteczność rzutów z gry, którą podniósł z 38% na starcie kariery do 47% w tym sezonie. 

źródło:YouTube/Hoop Intelect