San Antonio Spurs celują w Porzingisa

Kristaps Porzingis kończy swój debiutancki kontrakt po obecnym sezonie. Mocno zainteresowani jego usługami są podobno San Antonio Spurs.

Tak przynajmniej donosi Kevin O’Connor z portalu The Ringer. Rozważając potencjalne kierunki transferowe Łotysza, wymienił on Spurs jako jednego z głównych kandydatów do pozyskania Unicorna, powołując się na swoje wewnętrzne ligowe źródła. W gronie najbardziej zainteresowanych wspomina on również o Brooklyn Nets.

Nie będzie to wcale łatwe zadanie. Porzingis po sezonie zostanie zastrzeżonym wolnym agentem i Knicks nie zamierzają tak łatwo odpuścić swojego najlepszego zawodnika od lat. Najprawdopodobniej jednak chcą zaproponować Kristapsowi kontrakt podobny do tego, jaki otrzymał Joel Embiid w Philadelphii. Wysoki, ale obarczony wieloma klauzulami dotyczącymi ilości rozegranych spotkań i zdrowia. Porzingod może nie być zadowolony z takich propozycji. Dlatego może zaakceptować wysoką ofertę, którą zaoferuje mu ktoś na rynku i tym samym postawić polujących na gwiazdy (KD) Knicks w trudnej sytuacji.

Jak w ten cały proces wpisuje się San Antonio? O ile wspominani wcześniej Nets mają mnóstwo pieniędzy do zaoferowania Kristapsowi, o tyle Ostrogi już nie bardzo. Trzeba by było pozbyć się kontraktu przede wszystkim Gasola, ale i to nie wystarczy. Chyba, że jakiś sign&trade za Aldridge’a? Ciężko powiedzieć, ale jeśli Pop i Buford wezmą kogoś na celownik, możemy być pewni, że jakiś sposób znajdą.

Początek zeszłego sezonu, zanim jeszcze doszło do feralnej kontuzji, Łotysz miał fantastyczny:

Źródło: Youtube.com/NBA