Russell Westbrook w Los Angeles Lakers!

Russell Westbrook w Los Angeles Lakers!

Russell Westbrook w Los Angeles Lakers!
Photo by Will Newton/Getty Images

Blockbuster! Russell Westbrook trafia do Los Angeles Lakers! Jeziorowcy oddają kilku pozostałych pod kontraktami zawodników, by dodać trzecią gwiazdę do LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa.

Lakers: Russell Westbrook / drugorundowy pick 2024 / drugorundowy pick 2028

Wizards: Kyle Kuzma / Kentavious Caldwell-Pope / Montrezl Harrell / 22. pick

Wymiana o tyle zaskakująca, że nie było wcześniej doniesień o potencjalnej wymianie Westbrooka. Dużo mówiło się o ewentualnej wymianie Beala. Wizards nie wchodzą jednak najpewniej w przebudowę, a źródła podają, że Beal nadal zamierza pozostać w stolicy i tam walczyć o sukcesy.

Lakers mogli wykonać tę wymianę tylko dzięki temu, że Harrell wszedł w wartą blisko 10 milionów dolarów opcję na kolejny sezon. Gdyby zdecydował się wejść na rynek wolnych agentów, Jeziorowcom zabrakłoby kontraktów do wymiany. Co ciekawe, do ostatniej chwili mówiło się raczej o ewentualnym pozyskaniu przez nich Buddy Hielda z Kinga. Westbrook wypalił nagle nie wiadomo skąd.

Lakers czeka bardzo ciekawe lato. Na ten moment pod kontraktem mają tylko czterech graczy (LeBron, Davis, Westbrook, Gasol), a już mają na liście płac jakieś 130 milionów dolarów. Dodanie kolejnych 11 zawodników będzie naprawdę karkołomne. Poszli all-in.

Westbrook, LeBron i Davis mają łącznie 30 nominacji do All-Star Game. Otatnie trio, które miało przed startem sezonu w jednym zespole więcej, to Shaq, Gary Payton i Karl Malone.

Wizards z kolei dysponują teraz wartym 9,5 miliona dolarów trade exception, oraz 15. i 22. pick. To dobry początek do tego, by poszukać nowego zawodnika na pozycję rozgrywającego do pierwszej piątki.