Russell Westbrook obiecuje poprawę

Russell Westbrook obiecuje poprawę

Russell Westbrook rozgrywa do tej pory fatalne playoffy, czego skutkiem jest wynik 0-2 przeciwko Blazers. Przed trzecim meczem rozgrywający solennie obiecuje poprawę.

Magic Basketball wraca! Zamów pierwszy numer już dzisiaj.

Oklahoma City Thunder przegrała oba spotkania wyjazdowe, ku zaskoczeniu wielu fanów. Jeśli nie chcą dzisiaj przegrać po raz trzeci i de facto zakończyć swojego sezonu, muszą zagrać wyraźnie lepiej niż dotychczas. Dotyczy to przede wszystkim Russella Westbrooka.

O ile jeszcze w pierwszym meczu, Russ nie zagrał najgorzej (chociaż 0/4 zza łuku, 4 straty i 30 punktów, jakie mu zafundował Lillard też nie są powodem do dumy), o tyle w drugim wina za porażkę Thunder spoczywa głównie na barkach Westbrooka, który wykręcił 5/20 z gry (w tym 1/6 za trzy), ledwie 14 punktów i aż 6 strat. W dodatku Damian Lillard po raz kolejny dominował. Taka postawa w najważniejszych spotkaniach sezonu nie przystoi byłemu MVP i jednemu z liderów zespołu.

Russ jest świadom, że jego słaba gra sabotuje szanse Grzmotów na długą przygodę w playoffs i obiecuje, że już od następnego spotkania ulegnie to zmianie:

„Musimy grać lepiej i to zaczynając ode mnie. Biorę pełną odpowiedzialność za naszą ostatnią porażkę, ponieważ moja gra była absolutnie nie do zaakceptowania. Wiem, że potrafię grać lepiej, więc nie przejmuje się tym nadmiernie. Moim zadaniem jest wyjście na parkiet, poprowadzenie zespołu i stworzenie okazji do zwycięstwa i na tym się skupię.”

Zobaczymy, ile wyjdzie z tych zapowiedzi. Rok temu w niemal identycznej sytuacji Westbrook obiecał, że zatrzyma Ricky’ego Rubio w Game 4. Skończyło się na zbyt agresywnej obronie i rozgrywający OKC już w pierwszej połowie złapał 4 faule, a Jazz ostatecznie zamknęli serię w 6 meczach. Z Damianem Lillardem będzie mu tylko trudniej, tym bardziej, że Dame jest gotowy na wszystko, co zaoferuje mu Westbrook:

„Nie zostaje mi nic innego jak przygotować się na to wyzwanie.”

Przed nami Game 3 już tej nocy. Wierzycie jeszcze, że Westbrook, który regularnie zawodzi w postseason, obudzi się w tej serii?

https://www.youtube.com/watch?v=u8WcC-KGZuo

Źródło: Youtube.com/Ximo Pierto