Lou Wiliams chce do Hall of Fame

Lou Wiliams chce do Hall of Fame

Lou Williams to prawdopodobnie najlepszy zawodnik grający z ławki w historii ligi. Rozgrywający jest zdania, że jego dokonania powinny zostać docenione nominacją do Galerii Sław.

Magic Basketball wraca! Zamów pierwszy numer już dzisiaj.

Lou Williams jest bezsprzecznie w najlepszym momencie swojej kariery. W zeszłym sezonie grał na tyle dobrze, że jego brak nominacji do All-Star Game uważany był powszechnie za duży błąd. Obecne rozgrywki są dla niego równie udane. W obliczu transferu Harrisa, Sweet Lou jako lider Los Angeles Clippers wprowadził ten zespół do playoffs z ósmego miejsca, a świetną postawą w drugim meczu wyrwał nawet jedno zwycięstwo Golden State Warriors. Sweet Lou po ostatnich sukcesach się trochę rozmarzył i stwierdził, że to wystarcza na miejsce w Hall of Fame:

„Widziałem zawodników, którzy osiągnęli mniej ode mnie i dostali nominację. Ja zrobiłem swoje i miło byłoby zostać docenionym w ten sposób, ale kto wie. Ta kwestia zostanie rozstrzygnięta za kilka dobrych lat.”

Williams jest na najlepszej drodze do zdobycia trzeciej ogólnie i drugiej z rzędu statuetki Rezerwowego Roku. Tym samym stałby się drugim zawodnikiem w historii z trzema wygranymi w tej kategorii, obok Jamala Crawforda, będąc przy okazji najlepszym strzelcem pośród zawodników z ławki w historii. I to w sumie tyle z jego osiągnięć. Zdaniem Basketball-Reference, Sweet Lou ma dokładnie 0,0004% szans na dołączenie do Galerii Sław. Próbować zawsze warto.

Źródło: Youtube.com/South LD