Rudy Gobert z maksymalnym kontraktem!

Rudy Gobert z maksymalnym kontraktem!

Utah Jazz dokonali właśnie kluczowej decyzji w sprawie przyszłości klubu. Jazzmani zaoferowali 5-letnie przedłużenie kontraktu za łączną kwotę 205 milionów dolarów swojemu środkowemu Rudy’emu Gobertowi, na które center się zgodził.

To największy kontrakt w historii podpisany przez środkowego i trzecia największa umowa w historii NBA (po Antetokounmpo i Westbrooku). Rudy miał możliwość negocjowania super maxa, czyli podobnej umowy, jaką niedawno podpisał Giannis Antetokounmpo, lecz zdecydował się zrezygnować z dodatkowych 23 milionów dolarów. Wszystko po to, aby klub miał większą elastyczność finansową:

„Moim celem jest wygrywanie, dlatego od razu powiedziałem mojemu agentowi, żeby nie żądał supermaxa, nawet jeśli mamy ku temu możliwość. Chciałem pokazać klubowi, że nie chodzi o pieniądze. Chcę wygrywać i wolałem zostawić te pieniądze na stole, żeby klub wydał je na inne wzmocnienia, które mogą dodać do mnie i Donovana.”

Tym samym w Utah zdecydowali się powierzyć swój los i szanse na pierwsze mistrzostwo w historii klubu w ręce duetu Mitchell/Gobert, przynajmniej na najbliższe kilka lat. Jak na tym wyjdą?