Rose, Teague, Covington poza grą do końca sezonu – Wolves kończą walkę

Minnesota Timberwolves rezygnują z walki o Playoffy – do końca sezonu z rotacji wyłączają Derricka Rose’a, Jeffa Teague’a i Roberta Covingtona.

Minnesota Timberwolves zajmują 10. miejsce w konferencji zachodniej i czysto teoretycznie mają jeszcze szanse na awans do Playoffów. Do ósmych Clippers tracą jednak prawie 10 meczów, a do rozegrania zostało im już tylko 11 spotkań, więc jest to szansa tylko i wyłącznie matematyczna. Zarząd zdał sobie sprawę, że walka została już zakończona, dlatego podjął decyzję mającą na celu ograniczanie ryzyka kontuzji. Już teraz ogłoszono, że Derrick Rose, Jeff Teague i Robert Covington do końca sezonu nie postawią swojej stopy na parkiecie.

Cała trójka opuszczała ostatnio mecze z powodu kontuzji, ale każdy z nich mógłby jeszcze w tym sezonie wrócić na parkiet. Nie ma jednak takiej potrzeby – ich usługi nie są już do niczego potrzebne, a ryzyko nabawienia się kolejnych urazów jest odstraszające. Patrząc bardziej perspektywicznie, ta trójka wypoczęta i w pełni zregenerowana może się bardziej przydać w przyszłym sezonie, w którym Wolves zapewne znów spróbują powalczyć o Playoffy.

Rose i Teague zmagają się z pomniejszymi urazami – co jakiś czas wypadali z rotacji z powodu skręceń kostki, a ostatnich kilka spotkań opuścili z powodu kolejno problemów z łokciem i kontuzji stopy. Covington z kolei nie gra już od dłuższego czasu, bo od 24. grudnia. Zmaga się w tym czasie ze stłuczeniem kości w kolanie.

https://www.youtube.com/watch?v=qV09ywqrSfY

źródło:YouTube/FreeDawkins