Ricky Rubio zerwał ACL – to koniec sezonu dla Hiszpana!

Ricky Rubio zerwał ACL – to koniec sezonu dla Hiszpana!

Ricky Rubio zerwał ACL – to koniec sezonu dla Hiszpana!
Photo by Sean Gardner/Getty Images

Niestety, potwierdzają się najgorsze scenariusze. Kontuzja, której doznał minionej nocy Ricky Rubio, okazała się zerwaniem ACL’a. Taki uraz oznacza że Rubio nie zobaczymy już do końca sezonu – a być może i dłużej.

Hiszpański rozgrywający przeszedł badanie MRI po tym, jak w przegranym 104:108 meczu z Pelicans na 2:20 przed końcem czwartej kwarty opuścił boisko z bólem kolana. Urazu doznał bez kontaktu z rywalem, stawiając stopę na parkiecie:

YT/MLG Highlights

Niepocieszający dla dalszej kariery 31-letniego Hiszpana jest fakt, że taka sama kontuzja dotknęła tego samego kolana już w 2012 roku. Uszkodzone więzadła mogą nie regenerować się już tak dobrze.

Brak Rubio będzie dla Cavaliers ogromnym osłabieniem. Zwłaszcza, że zespół z Ohio gra zaskakująco mocny sezon. Obecnie z bilansem 20-14 zajmują 5. miejsce na wschodzie i na tym etapie sezonu jasnym było, że walczą są zespołem Playoffowym. Teraz będzie znacznie ciężej. Ricky Rubio w tym sezonie w średnio 28,5 rozgrywanej minuty dostarczał najlepsze w karierze 13,1 punktu, 4,1 zbiórki i 6,6 asysty. Aż 26 z 34 rozegranych spotkań rozpoczął wchodząc z ławki, co czyniło go jednego z faworytów w wyścigu po nagrodę najlepszego rezerwowego.

YT/NBA Europe