Rick Carlisle zostanie trenerem Pacers!

Rick Carlisle zostanie trenerem Pacers!

Jak donosi Tim MacMahon z ESPN, Indiana Pacers finalizują umowę ze swoim nowym trenerem. Szkoleniowcem Indiany będzie Ricks Carlisle.

Indiana Pacers mieli spore oczekiwania względem tego sezonu. Ostatecznie pomimo dobrej formy Domantasa Sabonisa i Malcolma Brogdona, nie awansowali nawet do Playoffów i przy doniesieniach o złych relacjach zawodników z trenerem Natem Bjorkgernem, rozstali się ze swoim trenerem po roku współpracy. Ich nowym szkoleniowcem zostanie Rick Carlisle. Według źródeł ESPN, Carlisle podpisze z Pacers czteroletni kontrakt o wartości 29 milionów dolarów.

Carlisle przez ostatnie 13 lat był trenerem Dallas Mavericks, raz prowadząc ich do Mistrzostwa NBA w sezonie 2010/11. Z zespołem postanowił rozstać się, w sytuacji, w której relacje na zapleczu klubu zaczęły się komplikować:

Co ciekawe, wcześniej przez 4 sezony pracował właśnie w Indianie, więc jest to powrót Ricka Carlisle na ławkę trenerską Pacers. To on w 2004 roku prowadził klub do Finałów Konferencji z Jermaine O’Nealem, Metta World Peace i 38-letnim już Reggiem Millerem w składzie. Wcześniej przez dwa lata prowadził też Detroit Pistons, ich też prowadząc raz do Finałów Konferencji, w 2003 roku. Rok później Tłoki zdobyły pamiętne Mistrzostwo NBA, jednak już z nowym trenerem, Larrym Brownem.