Raptors wygrywają z Nets bez (?) Duranta, świetny mecz Celtics-Clippers

Kyle Lowry i Pascal Siakam złożyli się na 63 punkty, a Raptors niepodziewanie pokonali silniejszych Nets 123:117. Na pewno pomógł fakt, że w trzeciej kwarcie liga wykluczyła z gry Kevina Duranta – z powodu protokołów bezpieczeństwa. System monitorowania kontaktu wykrył, że wcześniej tego dnia miał on kontakt z osobą zarażoną. Miał nie zagrać od początku, jednak pod koniec pierwszej kwarty dostał pozwolenie na grę. Ciężko się w tym połapać…

Tu moment, w którym KD dowiedział się, że musi opuścić mecz:

YT/Bleacher Report

Celtics po zaciętym meczu ograli Clippers 119:115 – najwięcej punktów zdobył Jayson Tatum (34), ale to Kemba Walker aż 10 ze swoich 24 oczek zdobył w czwartej kwarcie, trafiając między innymi rzut dający prowadzenie na 30 sekund przed końcem meczu:

Nikola Vucevic zagrał potężny mecz przeciwko Bulls – najlepsze w karierze 43 punkty, 19 zbiórek, ważne rzuty wolne trafione w końcówce i oczywiście zwycięstwo 123:119:

W tym samym meczu rekord kariery ustanowił też debiutant z Bulls – Patrick Williams zdobył 20 oczek, trafiajac 7/11 rzutów z gry:

Utah Jazz ograli Hornets 138:121, bijąc swój klubowy rekord trafionych trójek (26) – aż 7 z nich trafił Bojan Bogdanovic, który zdobył dla swojego zespołu najwięcej, bo 31 punktów. Utah wygrało 14 z 15 ostatnich meczów:

Po drugiej stronie show dał rozkręcający się z meczu na mecz LaMelo Ball, który zdobył najlepsze w karierze 34 punkty:

Giannis zagrał na swoim zwyczajnym, wysokim poziomie, notując 33 punkty, 12 zbiórek i 4 asysty, prowadząc tym samym Bucks do zwycięstwa nad Cavs 123:105:

Takim rzutem na 3 sekundy przed końcem D’Angelo Russell ustalił wynik meczu z Thunder na 106:103 – łącznie uzbierał 21 oczek i 6 asyst:

Brandon Ingram rzucił 30 oczek dla Pelicans, którzy wygrali z Pacers po zaciętej końcówce 114:113:

Jimmy Butler swoją wszechstronnością poprowadził Heat do dość łatwej wygranej z Wizards 122:95, notując 14 punktów, 8 zbiórek, 9 asyst i 3 przechwyty: