Rajon Rondo wróci do LA Lakers?

Rajon Rondo wróci do LA Lakers?

Rajon Rondo wróci do LA Lakers?
Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

LA Lakers dokonali już sporo przetasowań w składzie tego lata, lecz możemy spodziewać się kolejnych zmian. Rob Pelinka ciągle bardzo uważnie obserwuje rynek wolnych agentów, do którego wkrótce może dołączyć kilku nowych zawodników, których kontrakty zostaną wykupione. Jednym z tych zawodników może być dobrze znany w LA, Rajon Rondo.

Rondo jest obecnie zawodnikiem Memphis Grizzlies po nieudanej przygodzie w Atlancie i LA Clippers. Trafił on jednak do Memphis jako uzupełnienie transferu Erica Bledsoe i nie zagrzeje tam miejsca na długo. Miśki, które i tak mają zbyt wielu zawodników w składzie, spróbują wymienić go do innego zespołu. Jeśli to się nie uda (na co wszystko wskazuje), rozgrywający zostanie wykupiony. W takiej sytuacji, Rondo podjął już decyzję, gdzie następnie postara się o angaż:

„Z wszystkich kandydatów do wykupienia kontraktu, Rondo jest największym faworytem do dołączenia do Lakers. Jeśli tylko Memphis go wykupią, Rajon pójdzie prosto do Jeziorowców.”

Ramona Shelbourne, ESPN

Kolejny weteran na ławkę Lakers? Już teraz nie brak żartów na temat domu spokojnej starości, jaki mają w tym sezonie prowadzić Jeziorowcy. Pamiętajmy jednak, jak wyglądała pierwsza przygoda Rajona w LAL, a przede wszystkim jakie miała zakończenie. Rondo w playoffach w bańce był jednym z najlepszych zawodników Lakers, który walnie przyczynił się do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

YT: Always Hoops

Rozgrywający dobrze zna system Franka Vogela i pokazał, że potrafi świetnie współpracować z LeBronem Jamesem i Anthonym Davisem. Ze swoją inteligencją i doświadczeniem może być bardzo dużym wzmocnieniem. Szczególnie na playoffy, kiedy to wchodzi na szczyt swych możliwości, czego nie można powiedzieć o Russellu Westbrooku.

Obok Rondo, na celownik Jeziorowców trafił także DeAndre Jordan, o czym informowaliśmy wcześniej.