Quin Snyder rezygnuje z pracy w Utah Jazz

Quin Snyder rezygnuje z pracy w Utah Jazz

Po 8 latach owocnej współpracy z Utah Jazz, trener Quin Snyder zdecydował się odejść z drużyny, o czym poinformował wczoraj wieczorem w specjalnym oświadczeniu.

Snyder spędził w Utah 8 pełnych sezonów, w trakcie których osiągnął bilans 372-264. Pod jego wodzą Jazz stali się realną siłą w konferencji zachodniej. W całej historii organizacji tylko Jerry Sloan wygrał więcej meczów, niż Quin. Niestety, w przeciwieństwie do legendarnego Sloana, Snyder nie był w stanie osiągnąć żadnych sukcesów w playoffach, gdzie Jazz regularnie zawodzili.

„Tym, co napędza mnie każdego dnia są zawodnicy i ich miłość do gry i chęć stawania się lepszym. Czuję jednak, że potrzebują nowego głosu w szatni, aby móc dalej się rozwinąć. To wszystko. Żadnych wielkich różnic, żadnych innych, ukrytych przyczyn. Po ośmiu latach zwyczajnie czuję, że czas coś zmienić. Potrzebowałem trochę czasu, aby odpocząć po sezonie i upewnić się, iż jest to słuszna decyzja.”

Quin Snyder

Nie jest to żadne wielkie zaskoczenie. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, iż Snyder poważnie rozważa opuszczenie drużyny, pomimo faktu, że zostały mu dwa lata obowiązującego kontraktu. Jak się okazało, nie było w tym przesady i teraz Utah stanie przed niełatwym procesem znalezienia nowego szkoleniowca. To bardzo ważna decyzja dla władz Jazz, albowiem może ich kosztować utratę najlepszego zawodnika.

Jak bowiem poinformował Adrian Wojnarowski, odejście Snydera mocno zaniepokoiło Donovana Mitchella. Osoba trenera była istotnym powodem dla którego Mitchell podpisał swoje maksymalne przedłużenie kontraktu. Teraz natomiast rzucający obrońca zastanawia się podobno w jakim kierunku zmierza organizacja z Salt Lake City. Nowy head coach zatem będzie musiał szybko przekonać do siebie gwiazdę klubu.

A kto może zastąpić Snydera? Na ten moment oczywiście za wcześnie, aby mówić o jakichś faworytach. Shams Charania dotarł już jednak do listy kandydatów nad którą pochylą się w Salt Lake City. Znaleźli się na niej głównie asystenci. Will Hardy z Boston Celtics, Charles Lee z Milwaukee Bucks, Adrian Griffin z Toronto Raptors, Johnnie Bryant z New York Knicks, Kevin Young z Phoenix Suns, Alex Jensen pracujący dla Utah, a także były head coach PTB, Terry Stotts.