Przecieki kalendarza na sezon 2019/20 – Kto na otwarcie? Kto w Święta?

Trwa w najlepsze sezon ogórkowy, więc machina medialna NBA potrzebuje każdego newsa jak kania dżdżu. Na szczęście to właśnie ten moment, w którym prężnie działający planiści ligi skończyli już prace nad terminarzem na nadchodzący sezon. Tym samym wiemy już, kto otworzy najbliższe rozgrywki, a także kto umili nam czas w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Nie znamy jeszcze całego rozkładu jazdy, ale do mediów przedostały się już pewne informacje. Według Marca Steina z The New York Times, meczem otwierającym sezon będzie starcie Golden State Warriors z Los Angeles Clippers, którego gospodarzem będzie pierwszy z wymienionych zespołów. Oznacza to, że już pierwszego dnia (czyli 24. października) Warriors zadebiutują na swojej nowo wybudowanej hali w San Francisco. Tym samym otworzą nową erę w historii klubu – za nowym obiektem idzie też nowy skład, najprawdopodobniej koniec dynastii GSW, ale przy okazji zmierzą się z wchodzącymi również w nową erę Clippers pod wodzą Kawhi Leonarda. Dla Warriors będzie to w jakimś stopniu rewanż za ostatnie Finały NBA, w których to właśnie Kawhi – jeszcze w barwach Raptors – pozbawił ich trzeciego z rzędu pierścienia mistrzowskiego.

Bardzo ciekawe zestawy meczów otrzymamy też – jak to zwykle bywa – w dzień Bożego Narodzenia. Tego dnia również obejrzymy w akcji Los Angeles Clippers, przeciwko – nie mogło być inaczej – Los Angeles Lakers. W tym roku derby LA będą prawdopodobnie najciekawsze w całej historii obu klubów, więc nie mogło ich zabraknąć w świątecznej rozpisce. LeBron James & Anthony Davis vs. Kawhi Leonard & Paul George! Gdyby rozgrywki przeprowadzano w grze NBA Jam, te ekipy byłyby nie do ruszenia.

Według doniesień w Święta obejrzymy w akcji także obecnych mistrzów NBA, Toronto Raptors. Zagrają oni na własnym parkiecie przeciwko Boston Celtics. Ekscytujący New Orleans Pelicans z ZIonem Williamsonem w składzie podejmą z kolei Denver Nuggets, którzy z sezonu na sezon coraz śmielej pukają do drzwi czołówki konferencji. Golden State Warriors w swojej nowej hali ugoszczą Houston Rockets, odgrywając nam odświeżoną wersję spektaklu, który oglądaliśmy przez kilka ostatnich sezonów, a Milwaukee Bucks zagoszczą w Filadelfii, tocząc starcie być może dwóch najlepszych ekip konferencji wschodniej nadchodzącego sezonu.