Poznaliśmy pierwsze piątki debiutantów NBA

Poznaliśmy pierwsze piątki debiutantów NBA

NBA ogłasza kolejne wyróżnienia za dawno zakończony sezon regularny. Tym razem poznaliśmy dwie najlepsze piątki debiutantów.

Nie może być mowy o żadnym zaskoczeniu i do pierwszego składu debiutantów NBA została wybrana piątka zdecydowanie najlepszych zawodników, a mianowicie: DeAndre Ayton (Phoenix Suns), Marvin Bagley (Sacramento Kings), Luka Doncic (Dallas Mavericks), Jaren Jackson (Memphis Grizzlies) i Trae Young (Atlanta Hawks). Warto podkreślić, że Doncic i Young zostali wybrani jednogłośnie. Luka i Trae do spółki z DeAndre Aytonem są także finalistami nagrody Debiutanta Roku.

Co ciekawe, po raz pierwszy od sezonu 1984-85 i jednego z najsłynniejszych draftów w historii, All-NBA First Rookie Team stworzyło pięć pierwszych picków. Wtedy wybrani zostali Olajuwon, Bowie, Perkins, Jordan i Barkley.

Drugą piątkę utworzyli natomiast Shai Gilgeous-Alexander (LA Clippers), Collin Sexton (Cleveland Cavaliers), Landry Shamet (Philadelphia 76ers/LA Clippers), Mitchell Robinson (New York Knicks) i Kevin Huerter (Atlanta Hawks).

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że po raz pierwszy od długiego czasu, nikt z czołówki draftu nie podjął fatalnej decyzji. Jasne, niektóre zespoły mogły wybrać lepiej, ale przynajmniej na ten moment nikt z czołowej piątki nie zasłużył na miano busta. A to już całkiem sporo.

Źródło: Youtube.com/NBA