Posiłki dla Warriors w drodze?

Posiłki dla Warriors w drodze?

Pomimo fatalnej postawy Stepha i porażki Warriors w Game 3, fani Wojowników mają pewne powody do radości. Zdaniem Steve’a Kerra, jest szansa na powrót do gry dwóch zawodników, jeszcze w tych playoffs.

Mowa tutaj o dwóch środkowych Warriors, czyli Damianie Jonesie i DeMarcusie Cousinsie.

Cousins doznał kontuzji zerwania mięśnia czworogłowego w lewym udzie w drugim meczu pierwszej rundy przeciwko LA Clippers. I choć nie została podana żadna oficjalna data powrotu, przy tak poważnym urazie nikt nie spodziewał się, że zobaczymy jeszcze DeMarcusa w stroju Warriors. Tymczasem po ostatnim meczu, Steve Kerr odniósł się w bardzo optymistyczny sposób do powrotu środkowego:

„Jest spora szansa, że Damian Jones niedługo wróci do gry. To samo tyczy się DeMarcusa. Cousins robi naprawdę szybkie postępy, więc poczekamy i zobaczymy kiedy uda mu się wrócić.”

Damian Jones był na początku tego sezonu wyjściowym centrem Wojowników, dopóki nie doznał kontuzji zerwania lewego mięśnia piersiowego na początku grudnia. Jones już w tym tygodniu powinien zostać dopuszczony do treningów na pełnym kontakcie, zatem jest spora szansa, że pojawi się nawet w trakcie serii z Rockets.

W przypadku Boogiego sytuacja jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i jego ewentualny powrót możliwy będzie najwcześniej w Finałach, o ile oczywiście GSW tam zagra. Patrząc na to, jak fatalnie prezentuje się ostatnio ławka Dubs (w trzecim meczu z Houston zdobyli łącznie 7 pkt, 5 zb i 2 ast w ciągu około 40 minut na boisku). Przy tak niewielkim wsparciu rezerwowych, powrót dwóch ważnych elementów rotacji może się okazać zbawienny dla Golden State w kontekście zdobycia pierścienia.

https://www.youtube.com/watch?v=KmZ7qGwKXVg

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins