Chcesz oglądać PLK, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
Sprawdź
PLK: Zastal o krok od transferu. Szykuje się powrót do Polski!

PLK: Zastal o krok od transferu. Szykuje się powrót do Polski!

PLK: Zastal o krok od transferu. Szykuje się powrót do Polski!
Na zdjęciu: AJ English Foto: Andrzej Romański

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra jest na finiszu rozmów z zawodnikiem, który wzmocni rotację na obwodzie. Ustaliliśmy, że nowym graczem zielonogórskiego klubu ma zostać A.J. English, dla którego byłby to już trzeci klub w Polsce. Ostatnio występował w… Iraku!

Bardzo długo – z różnych względów (m.in. kwestia banu transferowego) – trwały poszukiwania nowego gracza obwodowego przez przedstawicieli Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Wszystko wskazuje na to, że ten proces właśnie dobiegł końca. Do zespołu prowadzonego przez Davida Dedka ma w najbliższych dniach dołączyć Amerykanin A.J. English.

To koszykarz bardzo dobrze znany polskim kibicom. English grał w Rosie Radom w sezonie 2017/2018. Wtedy pod wodzą trenera Wojciecha Kamińskiego radził sobie znakomicie, w wielu meczach zdobywał sporo punktów. W 2019 roku był zawodnikiem Legii Warszawa, ale… na pierwszym treningu po przylocie do Polski nabawił się poważnej kontuzji kolana. Jego rozwój i talent zablokowały właśnie urazy.

English do Polski wrócił przed sezonem 2021/2022. Był pierwszym transferem HydroTrucka Radom. Klub podpisał z nim umowę już w kwietniu, gdy nie było jeszcze nawet jasne, kto poprowadzi drużynę w rozgrywkach PLK. Jego drugi pobyt w Radomiu nie był – mówiąc delikatnie – zbyt udany. Zawodnik sprawiał duże problemy wychowawcze, w końcu w lutym został sprzedany do ligi niemieckiej (Syntainics MBC).

Teraz – po różnych wojażach po całym świecie – znów ma wrócić do Polski. English ostatnio występował w Iraku (był zawodnikiem zespołu Al-Hashd). Trener David Dedek zrobił research na jego temat, rozmawiał z trenerami, którzy pracowali z nim w Polsce (Uvalin, Popiołek i Kamiński).

Z naszych informacji wynika, że sprawy kontraktowe między agentem gracza a samym klubem z Zielonej Góry są na samym finiszu.

„AJ będzie graczem Zastalu” – usłyszeliśmy od osoby, która jest bardzo blisko zielonogórskiego klubu. Amerykanin nie wystąpi jednak w najbliższym poniedziałkowym spotkaniu z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Jego debiut ma nastąpić w starciu z GTK Gliwice, bardzo ważnym dla układu dolnej części tabeli.

Warto też przy okazji dodać, że Zastal w ostatnim czasie rozmawiał z innymi graczami. W tym gronie był m.in. Gerry Blakes (ex-gracz MKS-u Dąbrowa Górnicza). Ten jednak nie zdecydował się na przyjęcie oferty z zielonogórskiego klubu.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra z bilansem 5:14 zajmuje 14. miejsce w ORLEN Basket Lidze.