PLK: Śląsk sprawdza reprezentanta Dominikany. Karnowski go polecał!

PLK: Śląsk sprawdza reprezentanta Dominikany. Karnowski go polecał!

PLK: Śląsk sprawdza reprezentanta Dominikany. Karnowski go polecał!

W ostatnich dniach informowaliśmy o tym, że szefowie Śląska Wrocław pracują nad wzmocnieniem składu przed najważniejszą częścią składu. Do stolicy Dolnego Śląska w środę przyleciał Angel Nunez, który w nadchodzących dniach przejdzie try-out. Jego kandydaturę mocno zachwalał… Przemysław Karnowski!

Wrocławianie w ostatnim czasie prowadzili rozmowy z kilkoma zawodnikami. Wiemy, że jednym z kandydatów do gry w Śląsku był Nuni Omot, były gracz Trefla Sopot. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a do Wrocławia przyleciał na testy 31-letni Angel Nunez, reprezentant Dominikany.

W najbliższych dniach koszykarz będzie sprawdzany przez sztab szkoleniowy. Jeśli jego forma będzie zadowalająca, wrocławianie zgłoszą go do rozgrywek ORLEN Basket Ligi.

„Reprezentant Dominikany przejdzie try-out, po którym zostanie podjęta decyzja o ewentualnym podpisaniu kontraktu” – informują przedstawiciele wrocławskiego klubu.

31-letni Nunez w sezonie 2023/2024 zagrał w czterech meczach cypryjskiego Keravnos Strovolou. W tym zespole wystąpił w spotkaniach w ramach FIBA Europe Cup. Ostatni mecz rozegrał pod koniec października. Później wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie trenował z zespołem Gonzagi. Czekał na oferty ze Starego Kontynentu.

Słyszymy, że Nuneza rekomendował sam Przemysław Karnowski, który kiedyś studiował z nim na uczelni Gonzaga. W tym zespole występował także Domantas Sabonis, który jest obecnie gwiazdą na parkietach NBA.

Reprezentant Dominikany ma sporo klubów w swoim CV. Występował m.in. we Francji (druga liga), Izraelu (Maccabi Haifa), Urugwaju, Meksyku czy Grecji. Z naszych informacji wynika, że Nunezowi bardzo zależy na zbudowaniu kariery w Europie.

Śląsk zdecydował się na niego, ale w kontrakt wpisał opcję try-outu. Nadchodzące dni będą decydujące dla jego przyszłości. Wrocławianie przygotowują się do bardzo ważnego, wyjazdowego spotkania z Zastalem Zielona Góra (29 lutego).

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.