PJ Tucker opuszcza Houston, Rockets szykują wyprzedaż?

PJ Tucker opuszcza Houston, Rockets szykują wyprzedaż?

PJ Tucker ma dość. Skrzydłowy Houston Rockets zdecydował, że jego kariera w Teksasie dobiegła i nie zagrał w dzisiejszym starciu z Sacramento Kings. Jak podaje trener Stephen Silas, nie zobaczymy już więcej skrzydłowego w barwach Rakiet.

Tucker chce odejść

Jeszcze przed startem dzisiejszego meczu wszystko przebiegało standardowo. Jednakże po skończeniu rozgrzewki PJ Tucker zakomunikował trenerowi Silasowi, iż nie wyjdzie na dzisiejszy mecz.

„Zdecydował, że to nie jest najlepszy pomysł, żeby dalej grał. PJ zawsze był wielkim profesjonalistą, dając z siebie wszystko na meczach i treningach. Sytuacja jednak doszła do punktu, w którym najlepiej dla wszystkich będzie znalezienie mu nowego miejsca.”

Stephen Silas

Frustracja zawodnika wynika z faktu, iż Houston wciąż nie wymienili go do innej drużyny, mimo iż skrzydłowy wielokrotnie podkreślał chęć transferu. Cała sytuacja zaczęła się jeszcze w trakcie offseason. Wtedy to skrzydłowy oczekiwał nowej umowy, której ostatecznie nie otrzymał. W tej sytuacji PJ wyraził chęć odejścia do drużyny, która pozwoli mu powalczyć jeszcze o najwyższe laury.

Jak dotąd jednak Houston nie potrafiło z nikim dopiąć transferu skrzydłowego mimo, że chętnych nie brakuje. Niemal każdy z kandydatów do tytułu chętnie powitałby Tuckera. Rozmowy prowadzili już Nets, Lakers, Bucks, Sixers, czy Heat. Rockets jednak nie potrafili się zdecydować, czego oczekują w zamian, czasem rzucając absurdalne żądania (Tyler Herro + Duncan Robinson).

Na ten moment amerykańscy dziennikarze twierdzą, że cena za Tuckera to młody, utalentowany gracz. Jednak w obliczu odsunięcia zawodnika od drużyny, Rafael Stone prawdopodobnie będzie musiał obniżyć wymagania. Tym bardziej, że 36-letni Tucker po sezonie zostanie wolnym agentem, zatem to ostatnia okazja, aby cokolwiek za niego dostać.

YT: Always Hoops

Wyprzedaż w Houston

Tucker to nie jedyny zawodnik, który w najbliższym czasie opuści Houston. Według źródeł Jake’a Fischera z Bleacher Report, Rockets szykują prawdziwą wyprzedaż w najbliższych dwóch tygodniach.

„Rockets sami dzwonią w sprawie swoich zawodników.”

Anonimowy asystent GM-a

„Słyszałem, że w Houston szykuje się jedna wielka wyprzedaż.”

Anonimowy asystent GM-a

Obok Tuckera największym kandydatem do opuszczenia Houston jest Victor Oladipo. W jego przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Pytali o niego Golden State Warriors, a według ostatnich doniesień mediów New York Knicks także wyrazili zainteresowanie. Problem w tym, że Dipo po sezonie zostanie wolnym agentem i wedle wszelkich pogłosek będzie chciał dołączyć do Miami. Czy zatem ktokolwiek będzie skłonny wystosować ofertę zbliżoną do 21 mln dolarów (tyle wynosi kontrakt Victora) i zapewne jakiś pick w drafcie w zamian za pół roku gry rzucającego obrońcy i jego prawdopodobną utratę latem?

Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, iż po transferze do Teksasu Dipo nie imponuje za bardzo, trafiając poniżej 40% z gry i regularnie opuszczając mecze z powodów zdrowotnych.

YT: Z.Highlights

Kto poza tą dwójką może się spodziewać przenosin? W mediach pojawiają się nazwiska Bena McLemore’a, Sterlinga Browna, Jae’Seana Tate’a, czy Danuela House’a Jr. Jednego możemy być całkiem pewni – po trade deadline roster Houston będzie wyglądał zdecydowanie inaczej, niż obecnie.