Pistons pozyskują Thona Makera z Bucks!

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Detroit Pistons pozyskują w ramach wymiany z Milwaukee Bucks podkoszowego, Thona Makera. W zamian do Wisconsin wysyłają młodego skrzydłowego, Stanley’a Johnsona. Woj nie wspomina o żadnych pickach, więc jest to najpewniej po prostu wymiana gracza za gracza.

Maker już dwa tygodnie temu prosił zarząd Bucks o transfer, ponieważ – jak sam uważa – dostaje za mało szans na grę. Niecałe 12 minut na mecz to rzeczywiście niewiele, ale prawda jest taka, że Thon nie rozwija się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Maker został wybrany w drafcie 2016 z 10. numerem, jako gracz który miał mieć rzekomo nieograniczony talent, porównywany był do Kevina Garnetta. Prze trzy sezony w NBA jego umiejętności nie przestały być bardzo surowe, a instynkty koszykarskie słabe. Może w Detroit coś się w tej kwestii zmieni.

Stanley Johnson to z kolei wybór 8. w drafcie 2015, który jako jedn z kilku graczy tamtej klasy nie spełnia pokładanych w nim nadziei – przynajmniej na razie. Po czterech latach w lidze wciąż notuje tylko 7,5 punktu na mecz, a swoje 20 minut na mecz otrzymuje w dużej mierze ze względu na słabość rotacji Pistons na pozycjach obwodowych. Być może w Bucks się odblokuje i zrealizuje swój talent.

Miejmy nadzieję, że ta wymiana to tylko przedsmak wielkich emocji, jakie czekają nas jutro, czyli w ostatni dzień Trade Deadline. Wymiany przeprowadzać można będzie do godziny 21:00 naszego czasu, a na naszej stronie przeprowadzimy relację live. W południe pojawi się tekst zbiorczy, który będzie co minutę aktualizowany o nowe ruchy transferowe aż do godziny 21:00. Wszystko poukładane, w jednym miejscu, na żywo. Serdecznie zapraszamy!