PGE Spójnia działa po cichu. Serb już jest, jakie kolejne ruchy?

PGE Spójnia działa po cichu. Serb już jest, jakie kolejne ruchy?

PGE Spójnia działa po cichu. Serb już jest, jakie kolejne ruchy?
Sebastian Machowski / foto: Andrzej Romański / PLK

Mało się mówi o działaniach PGE Spójni Stargard, która jest na etapie budowania budżetu i składu na kolejny sezon. Nam udało się ustalić, że w zespole zostaje Serb Aleksandar Langović. Z klubem pożegnali się za to Devon Daniels i Dominik Grudziński.

PGE Spójnia Stargard w sezonie 2023/2024 zajęła 4. miejsce, sprawiając sensację w ćwierćfinale, eliminując Anwil Włocławek (stargardzianie przegrywali 0:2). Tak wysoka pozycja w tabeli premiuje PGE Spójnię do gry w europejskich pucharach. Wszystko wskazuje na to, że stargardzianie wystąpią w fazie grupowej FIBA Europe Cup (ogłoszenie drużyn już niedługo). Klub zgłasza gotowość i chce ponownie zagrać w tych rozgrywkach.

Wiemy też, że drużynę w kolejnym sezonie poprowadzi Sebastian Machowski. W sztabie szkoleniowym nie zajdą żadne zmiany.

Mój kontrakt jest ważny. Będę trenerem PGE Spójni w kolejnym sezonie – powtarzał niemiecki szkoleniowiec.

Wiemy, że w tym momencie władze stargardzkiego klubu są na etapie budowania budżetu i składu. Wysokość budżetu nie jest jeszcze dokładnie określona, wszystko jest uzależnione od toczących się rozmów z partnerami i sponsorami. Lada moment powinniśmy poznać kwotę, którą będą dysponowali przedstawiciele 4. klubu w sezonie 2023/2024.

Przejdźmy do spraw, które najbardziej interesują kibiców. Czyli do spraw kadrowych. Ważny kontrakt z klubem ma Sebastian Kowalczyk, ale możliwe, że zawodnik zmieni pracodawcę, jeśli inny zespół będzie zainteresowany jego usługami. W Stargardzie raczej nikt nie powinien mu stawać na drodze do ewentualnej zmiany klubu.

Wiemy też, że kolejny sezon w PGE Spójni spędzi Serb Aleksandar Langović. Strony nie wykorzystały bowiem opcji zapisanych w kontrakcie (były do pewnego czasu) ws. przedwczesnego rozwiązania umowy. Serb ma być ważną postacią w układance Sebastiana Machowskiego. W Stargardzie mocno liczą na to, że Langović w kolejnych miesiącach rozwinie swoje umiejętności.

W Spójni dalej mogą grać obcokrajowcy: Wesley Gordon i Alex Stein. Obaj wyrażają zainteresowanie pozostaniem w Stargardzie. Na ten moment bliżej podpisania umowy jest amerykański środkowy.

W Stargardzie nie będą za to grali Devon Daniels (wraca do Serbii – otrzymał dużo lepszy kontrakt pod względem finansowym) i Dominik Grudziński (podpisał dwuletnią umowę z Legią). Do tego grona dołączą także Stephen Brown i Ben Simmons. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Adama Łapety.

Kto może zostać w Spójni? Słyszymy, że trwają rozmowy z Adamem Brenkiem (dochodzi do siebie po kontuzji kolana), Damianem Krużyńskim i Karolem Gruszeckim. Podobno w kręgu zainteresowań klubu ze Stargardu jest Jan Wójcik, który ostatnio występował w Zastalu Zielona Góra.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.