Paul Millsap zostaje w Nuggets – zapłacą mu 30 milionów za sezon

Według najnowszych informacji od króla informacji, Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Denver Nuggets rozegrają przyszły sezon w podobnym kształcie jak w ostatnich rozgrywkach – Paul Millsap zostaje w Kolorado.

Zastanawiano się, jakie są plany Denver Nuggets na tegoroczne offseason – teraz wiemy, że planem podstawowym jest zachowanie składu w możliwie niezmienionym kształcie. Wyrazem tego jest decyzja o podjęciu opcji w kontrakcie Paula Millsapa, o której informuje Adrian Wojnarowski z ESPN. Na mocy tej opcji Millsap zagra w Nuggets jeszcze jeden sezon i zarobi za niego 30,2 miliona dolarów – po rozgrywkach 2019/20 wejdzie na rynek jako niezastrzeżony wolny agent.

Paul Millsap był w ubiegłym sezonie jednym z kluczowych elementów poprawionej defensywy Nuggets. Choć średnie na poziomie 12,6 punktu i 7,2 zbiórki nie są tak imponujące jak jeszcze kilka lat temu, kiedy w barwach Hawks cztery razy z rzędu łapał się do All-Star Game, Millsap miał jedne z lepszych statystyk +/- w zespole. Z nim na parkiecie Nuggets zdobywali o 5,5 punktu więcej na 100 posiadań, tracąc jednocześni o 3,2 mniej. Decyzja o podjęciu opcji Millsapa mogła być jedyną słuszną – nawet jeśli odpuszczono by 30 milionów w jego umowie, zespół nie miałby środków by wzmocnić się znacząco w tegorocznym offseason. Skład zostaje więc zachowany, ale nadzieje na progres są spore – pamiętajmy, że do gry wróci wybrany w drafcie 2018 roku Michael Porter Jr. Tacy gracze jak Jamal Murray i Gary Harris też powinni stawać się coraz lepsi. Nie mówiąc już o Nikoli Jokiciu.