Nikola Mirotic wraca do Europy – zagra dla Barcelony!

Nikola Mirotic wraca do Europy – zagra dla Barcelony!

Według doniesień Shamsa Charanii z The Athletic, Nikola Mirotic podpisze kontrakt z hiszpańską Barceloną, dzięki czemu po pięciu sezonach w NBA wróci do gry na parkietach europejskich.

Hiszpański skrzydłowy czarnogórskiego pochodzenia zakończył miniony sezon w barwach Milwaukee Bucks, gdzie zarabiał 12,5 miliona dolarów za sezon. Charania zaznacza, że na rynku NBA spokojnie mógł liczyć na kontrakt wart łącznie około 45 milionów dolarów. Oznacza to, że zainteresowanie jego usługami w NBA było, jednak mimo wszystko zawodnik wolał wrócić na Stary Kontynent.

Wybór Barcelony wzbudza pewne kontrowersje – w latach 2006-2014 Mirotic grał dla największego rywala Barcelony, dla Realu Madryt.W ich barwach odnosił sukcesy na europejskich parkietach oraz przebił się do szerokiego grona najlepszych graczy świata, dostając szansę na przeniesienie kariery za ocean do najlepszej ligi świata. W 2014 roku w wieku 23 lat Mirotic dołączył do składu Chicago Bulls. Byki pozyskały prawa do Miroticia od Rockets, którzy wybrali go w drafcie trzy lata wcześniej z 23. numerem. Niko spędził w NBA pięć sezonów, w czasie których grał w barwach Bulls, Pelicans i Bucks, zdobywając średnio 12,3 punktu, 5,9 zbiórki i trafiając dobre 36% rzutów za trzy. Przez pięć lat aż cztery razy meldował się w fazie Playoffs, a w pierwszym sezonie załapał się do piątki najlepszych debiutantów. W wieku 27 lat, a więc teoretycznie w swoim prime-time, zdecydował się wrócić do Europy, obniżając swoje szanse na ponowny angaż w NBA. Prawdopodobnie jednak Mirotic wcale nie liczy na ponowny angaż w NBA – najwidoczniej doszedł do wniosku, że woli być gwiazdą w Europie, a nie zadaniowcem za oceanem.

https://www.youtube.com/watch?v=0g6OYXWbcBw

źródło:YouTube/FreeDawkins