Kyrie Irving trafi do Brooklyn Nets!

Kyrie Irving trafi do Brooklyn Nets!

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Kyrie Irving spotka się z przedstawicielami Brooklyn Nets tuż po formalnym rozpoczęciu wolnej agentury. Obie strony zamierzają szybko zgodzić się na czteroletni, maksymalny kontrakt wart 141 milionów dolarów. Wygląda więc na to, że na dzień przed formalnym rozpoczęciem procesu wolnej agentury wszystko jest już ustalone i Kyrie Irving w przyszłym sezonie pojawi się na parkiecie w koszulce Brooklyn Nets.

Przyjście Kyrie Irvinga na mocy maksymalnej umowy najprawdopodobniej oznacza, że Nets nie będą próbować zatrzymać swojego zastrzeżonego wolnego agenta, D’Angelo Russella. Zainteresowanie usługami młodego rozgrywającego wyrazili już Los Angeles Lakers oraz Minnesota Timberwolves, z którymi Russell spotka się na rozmowy.

Ściągnięcie Kyrie Irvinga to tylko pierwsza część planu – w salary cap Nets jest miejsce na jeszcze jeden maksymalny kontrakt i klub z Brooklynu będzie namawiał Kevina Duranta, by dołączył do ekipy. Od jakiegoś czasu krążyły w mediach opinie, że Nets zdecydują się podpisać albo Kyrie i Duranta, albo żadnego z nich. Być może więc Irving na Brooklynie przybliża nas do rozwiązania zagadki gdzie w przyszłym sezonie wyląduje Kevin Durant.

źródło:YouTube/House of Highlights