Patrick McCaw podpisze kontrakt z Toronto Raptors

Kończy nam się wreszcie saga transferowa z udziałem Patricka McCaw. Obrońca zamierza podpisać kontrakt z Toronto Raptors.

Patrick McCaw po wielu przejściach wreszcie znalazł swoje miejsce w NBA. Przynajmniej do końca sezonu. Na taki czas bowiem zwiąże się umową z Toronto Raptors. Za ten okres dostanie minimalne wynagrodzenie, czyli około 790 tysięcy dolarów.

Historia Patricka to jeden z najdziwniejszych epizodów w NBA ostatnich lat. Po wielu kłótniach z Golden State Warriors, obrońca pozostawał zastrzeżonym wolnym agentem przez pierwszą część sezonu. W ostatnich dniach grudnia Cleveland Cavaliers złożyli wysoką ofertę Patrickowi, który podpisał z nimi dwuletni kontrakt za 6 milionów dolarów. Warriors najzwyczajniej w świecie nie było stać na taki wydatek (ze względu na podatek od luksusu), zatem musieli odpuścić.

Cavs jednak nie mieli w planach tyle płacić obrońcy, dlatego zwolnili go ledwie tydzień po dołączeniu do drużyny. Dzięki temu McCaw stał się wolnym agentem. Kawalerzyści chcieli podpisać z nim nowy kontrakt, lecz jak się okazało, Patrick ostatecznie wybrał Raptors.

Co ciekawe, na wniosek Warriors liga przygląda się bliżej całej operacji przeprowadzonej przez Cavs. Według źródeł Wojnarowskiego, niewielkie są szanse na jakąkolwiek karę z tego powodu.

W ten sposób kończy się właśnie saga transferowa z udziałem McCaw. Nigdy bym nie pomyślał, że użyję słów saga transferowa i Patrick McCaw w jednym zdaniu. Najciekawsze w tym wszystkim jednak jest to, że Warriors oferowali Patrickowi dwuletni kontrakt warty 5,2 miliona dolarów, który zawodnik odrzucił. Teraz skończył na 786 tysiącach do końca obecnego sezonu w Toronto. Najwyraźniej więc chodziło nie tylko o pieniądze.

Jeszcze w zeszłym sezonie, McCaw dostarczał solidne minuty mistrzom ligi. Co ciekawego pokaże w Kanadzie?

https://www.youtube.com/watch?v=LP1wUZm4UAM

Źródło: Youtube.com/Warrior like the Blur