Pascal Siakam z maksymalnym kontraktem

Pascal Siakam z maksymalnym kontraktem

To była czysta formalność. Po fantastycznym sezonie, Pascal Siakam dogadał się w Toronto Raptors w sprawie przedłużenia kontraktu.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Skrzydłowy otrzyma maksymalną umowę w wysokości 130 milionów dolarów płatnych w ciągu 4 sezonów. Kontrakt startuje z rozgrywkami 2020/21 i co najważniejsze jest całkowicie gwarantowany. Nie zawiera więc ani opcji zawodnika ani zespołu. Tak to wygląda z podziałem na konkretne sezony:

Siakam tym samym dołącza do Bena Simmonsa i Jamala Murraya jako trzeci gracz draftu 2016, który dostał maksa. Z całej trójki Kameruńczyk najbardziej na to zasługuje. Nie tylko otrzymał w tym sezonie nagrodę MIP, ale także był absolutnie kluczowym elementem Raptors w drodze po tytuł. Debiutując w Finałach przeciwko Warriors notował 19,8 pkt 7,5 zb, 3,7 ast na 50% skuteczności z gry, wykonując jednocześnie znakomitą obronę w defensywie.

Po odejściu Leonarda to właśnie Pascal ma stać się liderem nowych Raptors. W Kanadzie mocno wierzą w talenty swojego skrzydłowego, dlatego też Masai Ujiri nawet nie chciał negocjować niższej ceny, pragnąc zdążyć z kontraktem przed poniedziałkowym deadlinem. Czy Pascal udźwignie presję i wejdzie na najwyższy poziom w NBA? Jak daleko będzie w stanie poprowadzić Dinozaury?

Źródło: Youtube.com/NBA Africa