Orlando Magic przedłużają kontrakt Cartera

Orlando Magic przedłużają kontrakt Cartera

Orlando Magic przedłużają kontrakt Cartera
Photo by Fernando Medina/NBAE via Getty Images

Na krótko przed ligowym deadlinem, Orlando Magic doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia debiutanckiego kontraktu swojego środkowego. Tym samym Wendell Carter Jr pozostanie zawodnikiem Orlando przez kolejne 4 sezony.

O wszystkim poinformował niezawodny Shams Charania, dodając, iż kontrakt jest w pełni gwarantowany przez wszystkie lata jego obowiązywania, czyli nie posiada żadnych opcji. Za kolejne cztery lata gry, Magic zapłacą Wendellowi 50 milionów dolarów. W ten sposób center został szóstym zawodnikiem z draftu 2018, który przedłużył umowę.

Carter Jr trafił do Orlando podczas ostatniego trade deadline w ramach rozliczenia za Nikolę Vucevica. Środkowy liczy na nowy start na Florydzie po średnio udanej przygodzie w barwach Chicago Bulls. Pierwsze 22 mecze, jakie zdążył dotychczas zagrać dla Magic były całkiem obiecujące. Podczas nich Carter notował 11,7 pkt i 8,8 zb na mecz. Jeśli tylko pozostanie zdrowy, co dotychczas było największym problemem młodego środkowego, może dostarczyć fanom Magic sporo radości w ciągu najbliższych czterech lat.

Tym samym też Magic wysyłają wyraźny sygnał na którego z dwójki Bamba/Carter Jr zamierzają postawić. Mo, wybrany w tym samym drafcie z 6. numerem wciąż nie przedłużył umowy i najprawdopodobniej w przyszłe lato stanie się zastrzeżonym wolnym agentem.