Grizzlies wygrają konferencję zachodnią?
Ściągnij apkę i postaw za darmowe 20 PLN!

superbet logo
Odbierz!
Ojciec Moranta: Mój syn popadł w problemy przez własne decyzje. Kiedy Morant wróci do gry?

Ojciec Moranta: Mój syn popadł w problemy przez własne decyzje. Kiedy Morant wróci do gry?

Ojciec Moranta: Mój syn popadł w problemy przez własne decyzje. Kiedy Morant wróci do gry?
Photo by Justin Ford/Getty Images

Ja Morant, młody lider Memphis Grizzlies, nie ma obecnie najlepszego momentu w swojej sportowej karierze. Po licznych ekscesach, w tym dwukrotnym wymachiwaniem spluwą w mediach społecznościowych, liga [w ramach recydywy] postanowiła ukarać go 25 meczami zawieszenia.

Ja Morant, oprócz eksponowania publicznie broni palnej, był oskarżony o zastraszanie sztabu szkoleniowego przeciwnej drużyny, grożenie bronią 17-letniemu chłopakowi na boisku w swoim ogródku, czy wszczęcie rozróby w centrum handlowym. Krótko mówiąc – nie był wzorem do naśladowania.

Na jednym z obozów koszykarskich dla młodzieży pojawił się w ostatnich dniach Tee Morant – ojciec Ja Moranta. Pouczał on młode audytorium, by uważali na podejmowane przez siebie decyzje:

„Mój syn nie popadł w problemy przez otaczających go ludzi. Popadł w nie przez jego własne decyzje. […] Nawet najmniejsza zrobiona przez Was rzecz może zrobić w Waszym życiu dużą różnicę. Kiedy mówię o życiu, staję się trochę emocjonalny… Ale chcę Wam tylko powiedzieć, żebyście podejmowali dobre decyzje.”

– Tee Morant, ojciec Ja Moranta

Kiedy wróci Ja Morant?

Ja Morant otrzymał od ligi NBA karę zawieszenia na 25 spotkań kolejnego sezonu. Oznacza to, że Memphis Grizzlies będa musieli sobie poradzić bez swojego lidera przynajmniej przez 30% sezonu regularnego. Spory cios. Zwłaszcza, że mówimy o 25 pierwszych meczach, a więc tych, które ustawią narrację na resztę rozgrywek. Jeśli Morant wróci do gry w momencie, w którym Memphis ze słabym bilansem będą musieli gonić czołówkę, będzie to sytuacja trudniejsza, niż gdyby zniknął na ostatnie 25 meczów, zostawiając swój klub na szczycie tabeli.

Jeśli umiem poprawnie policzyć do 25 w pamięci, to okazuje się, że Ja Morant wróci do gry w ramach prezentu bożonarodzeniowego dla kibiców Memphis. Swój debiut w przyszłym sezonie – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – powinien rozegrać w nocy z 23 na 24 grudnia przeciwko Hawks w Atlancie.

Zanim jednak Morant znów przywita się ze swoją publicznością, minie trochę czasu. Powrót Ja Moranta wypadnie na długą trasę wyjazdową. Pierwszy mecz Moranta rozgrywany w Memphis powinien odbyć się… W noc sylwestrową:

24.12 Hawks vs Grizzlies [1:30]
27.12 Pelicans vs Grizzlies [2:00]
29.12 Nuggets vs Grizzlies [3:00]
30.12 Clippers vs Grizzlies [4:30]
1.01 Grizzlies vs Kings [2:00]

dyw. płd-zach. 2023/24: kurs: bukmacher:
Grizzlies2.40 superbet logo GRAJ
Mavericks2.55 superbet logo GRAJ
Pelicans3.00 superbet logo GRAJ
Spurs40.00 superbet logo GRAJ
Rockets40.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 21.08.2023)