Philadelphia 76ers nie wejdą do Playoffów?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

6.60
Odbierz!
NBA News: Drama z Hardenem wciągnie Sixers w przebudowę? Cierpliwość Embiida ma granice

NBA News: Drama z Hardenem wciągnie Sixers w przebudowę? Cierpliwość Embiida ma granice

NBA News: Drama z Hardenem wciągnie Sixers w przebudowę? Cierpliwość Embiida ma granice
Photo by Brian Babineau/NBAE via Getty Images

Drama z udziałem jamesa Hardena trwa. Co prawda od wielu dni nie wydarzyło się w jej ramach nic nowego – zawodnicy i zarządy klubów są na wakacjach – natomiast nie należy sytuacji bagatelizować. Na pewno nie mogą bagatelizować jej w zarządzie Sixers. Przypomnijmy – James Harden poprosił o transfer o wykorzystaniu opcji w kontrakcie na przyszły sezon, a gry do transferu nie doszło, publicznie nazwał managera klubu, Daryla Morey’a – kłamcą. Harden nie zamierza stawiać się na obozie przygotowawczym i dalej podejmować próby wymuszenia odejścia z klubu:

Sytuacja z Jamesem Hardenem wpłynie na przyszły sezon klubu, ale może też kompletnie zmienić kurs na wiele kolejnych lat. Jak sugeruje Vincent Goodwilll z Yahoo!Sports, powołując się na swoje źródła ligowe, cała ta drama może skutkować niezadowoleniem więcej niż jednej gwiazdy:

„Wiele osób za ligowymi kulisami wierzy, że Joel Embiid poprosi o transfer szybciej niż później, a pełna przebudowa to coś, na co Daryl Morey po cichu liczy. […] Wszyscy krążą wokół, wyczekują. Knicks i Heat bacznie obserwują sytuację.”

– Vincent Goodwill, Yahoo!Sports

Czy powinien dziwić nas fakt, że Daryl Morey po cichu liczy na scenariusz, w którym odchodzą zarówno Harden jak i Embiid i Sixers wchodzą w głęboką przebudowę? Przez ostatnie 6 lat aż 5 razy klub kończył swoją playoffową przygodę na drugiej rundzie – pomimo wysokich oczekiwań. Być może to jest już sufit?

Chociaż przyznaję: sytuacja, w której oddajesz obecnego MVP ligi, chcąc wejść w przebudowę, jest nietypowa. Pytanie, jak daleko sięga cierpliwość samego Embiida – przez lata nadwyrężana już do granic możliwości.

wygrane mecze Sixers 23/24: under: over: bukmacher:
49,51.901.90 GRAJ

(kursy z dnia 21.08.2023)