Norman Powell wypada z gry na czas nieokreślony

Norman Powell wypada z gry na czas nieokreślony

Pech nie opuszcza Los Angeles Clippers. Norman Powell, który miał być jednym z liderów zespołu do czasu powrotu Paula George’a i Kawhi Leonarda sam doznał poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na dłuższy czas.

Jak poinformował sztab medyczny drużyny z LA, Powell doznał pęknięcia kości w lewej stopie. Zdaniem lekarzy Clippers, uraz ten nie wymaga operacji, przynajmniej na razie. Nie wiadomo jak długa przerwa czeka Normana, który wypadł z gry na czas nieokreślony. Nie powinniśmy jednak spodziewać się rychłego powrotu zawodnika.

Do kontuzji doszło w trakcie czwartkowego pojedynku z Dallas Mavericks. Z tego powodu zawodnik opuścił kolejny mecz przeciwko Mavs. Jeszcze przed drugim starciem z ekipą z Teksasu, Powell podkreślał, że z każdym dniem czuje się coraz lepiej. Niestety jego przewidywania nie okazały się słuszne.

Dla Clippers to prawdziwy cios. Powell sprowadzony został przy okazji trade deadline i pod nieobecność Kawhi Leonarda i Paula George’a miał być jednym z liderów LAC, którzy walczą o playoffy. Tymczasem teraz sam dołączył do nich na liście kontuzjowanych zawodników. Szkoda tym bardziej, że obrońca rozgrywał dotychczas swój najlepszy sezon w karierze, a w LA mógł jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, co pokazał już w debiucie przeciwko mistrzom NBA:

YT: LA Clippers

Miejmy nadzieję, że rehabilitacja przebiegnie jak najlepiej i zobaczymy jeszcze Powella zdobywającego punkty dla Los Angeles Clippers w tym sezonie.