Nick Nurse Trenerem Roku!

Nick Nurse Trenerem Roku!

Mamy pierwszego zwycięzcę nagród indywidualnych w sezonie 2019/20. Nick Nurse z Toronto Raptors został ogłoszony Trenerem Roku.

O wszystkim poinformował na swoim Twitterze Shams Charania:

Nurse w wyścigu o ten tytuł pokonał Mike’a Budenholzera z Milwaukee Bucks i Billy’ego Donovana z OKC Thunder. Stał się tym samym drugim trenerem Toronto w ciągu ostatnich trzech lat, który zdobył tę statuetkę. W sezonie 2017/18 COTY otrzymał Dwane Casey, choć, jak się okazało po czasie, ówczesna poprawa gry Raptors wynikała głównie z pracy Nurse’a jako asystenta.

Dla samego szkoleniowca Raptors była to duża niespodzianka, o której dowiedział się na żywo od swojego trenera jeszcze z czasów liceum:

Źródło: Streamable.com

To z pewnością w pełni zasłużona nagroda. W zeszłym sezonie Nurse znakomicie zbudował i ustawił zespół, który ostatecznie wygrał tytuł mistrzowski, lecz prawdziwy kunszt zaprezentował w tych rozgrywkach. Raptors po utracie Kawhi Leonarda (i de facto braku jakiekolwiek większego transferu) mieli znacząco obniżyć loty, tymczasem znów są czołową siłą na Wschodzie i pozostają jednym z głównych faworytów do wygrania konferencji. Duża w tym zasługa właśnie Nurse’a, który zbudował bardzo równo grający zespół (5 zawodników ze średnimi na poziomie 15+ pkt w tym sezonie), a pod jego skrzydłami fenomenalny rozwój zaliczyli Pascal Siakam, czy Fred VanVleet.

Kolejna piękna historia w NBA. Na początku swej kariery Nurse był bowiem grającym trenerem w angielskim Manchesterze, a dzisiaj trenuje kadrę narodową, jest mistrzem NBA, a także najlepszym trenerem w lidze. Chapeau bas!

Źródło: Youtube.com/BBALLBREAKDOWN