NBA zawita do Europy!

NBA zawita do Europy!

Mamy fantastyczne wieści dla wszystkich fanów NBA w Europie. Już w przyszłym sezonie najlepsza liga świata powróci na Stary Kontynent!

Jak ogłosiły wczoraj władze NBA, 19 stycznia 2023 roku europejscy fani będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska woich idoli. W Paryżu rozegrane zostanie bowiem spotkanie sezonu regularnego pomiędzy Detroit Pistons i Chicago Bulls. Więcj informacji, w tym także o sprzedaży biletów, znajdziecie na poświęconej temu wydarzeniu stronie.

To pierwszy raz od niemal dokładnie trzech lat, kiedy NBA zagra mecz sezonu regularnego w Europie. Ostatnim razem miało to miejsce przed pandemią, 24 stycznia 2020 roku. Wtedy, również w Paryżu, na parkiet wybiegli zawodnicy Milwaukee Bucks i Charlotte Hornets. Dla stolicy Francji to już 12. bezpośrednie spotkanie z NBA od 1991 roku. Dwukrotnie grali tam Chicago Bulls podczas turnieju McDonalda w 1997 roku. Pistons jeszcze nigdy nie pojedynkowali się w Paryżu, lecz mają już doświadczenie w spotkaniach granych poza USA. W 2013 roku przylecieli do Londynu, a w 2019 do Mexico City.

Sam mecz zapowiada się naprawdę ciekawie. Byki odbudowały się wreszcie w tym sezonie i gdyby nie fala kontuzji, obecne rozgrywki zapewne zakończyłyby się dla nich inaczej, co napawa nadzieją przed kolejnymi. W składzie Detroit z kolei występuje pierwszy pick draftu 2021, Cade Cunningham, a Pistons są poważnie zainteresowani dodaniem mu do składu DeAndre Aytona.