NBA wyróżniła najlepszych obrońców

NBA wyróżniła najlepszych obrońców

Byli debiutanci, teraz nadszedł czas na defensorów. NBA ogłosiła pierwsze piątki obrońców ligi.

NBA podała wczoraj wieczorem dwie najlepsze piątki obrońców. W przeciwieństwie do najlepszych rookies, tutaj wybór był znacznie mniej oczywisty i trudniejszy. Po pierwsze z powodu znacznie większej ilości zawodników, po drugie z powodu odwiecznego dylematu dotyczącego tego, jak zmierzyć wartość defensywną poszczególnych zawodników. Ile zależy od partnerów? Ile od systemu?

Na te pytania trudno znaleźć jednoznaczne odpowiedzi, dlatego też wybór najlepszych stoperów w lidze jest chyba najtrudniejszy i najbardziej subiektywny. Mając to na uwadze, podajemy najlepszych obrońców tegorocznego sezonu.

W skład pierwszej piątki wchodzą Rudy Gobert (Utah Jazz), Paul George (Oklahoma City Thunder), Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks), Marcus Smart (Boston Celtics) i Eric Bledsoe (Milwaukee Bucks).

Źródło: Youtube.com/City Boy Highlights

Drugą piątkę obrońców tworzą z kolei Jrue Holiday (New Orleans Pelicans), Klay Thompson (Golden State Warriors), Kawhi Leonard (Toronto Raptors, pierwszy zawodnik w historii organizacji z tym wyróżnieniem), Draymond Green (Golden State Warriors) i Joel Embiid (Philadelphia 76ers).

Głosy od dziennikarzy otrzymali jeszcze Danny Green, Patrick Beverley i Derrick White. Szczególnie brak Beverleya może być lekkim rozczarowaniem. Chociaż spośród zawodników, najbardziej zniesmaczony wyborami był Myles Turner.

Trudno się dziwić, chociaż z drugiej strony czy faktycznie Myles był w tym sezonie lepszym obrońcą niż Embiid i Gobert? No raczej nie. Kogoś jeszcze Wam brakuje na tej liście?

Źródło: Youtube.com/Always Hoops