NBA wybrała najlepszych debiutantów

NBA wybrała najlepszych debiutantów

Nagrody indywidualne za sezon regularny zostały już rozdane, lecz to nie jest koniec wyróżnień, jakie mogą otrzymać zawodnicy. W zanadrzu wciąż pozostały pierwsze piątki. Dzisiejszej nocy NBA ogłosiła najlepsze piątki debiutantów.

Nie mogło w nich zabraknąć miejsca dla trzech finalistów wyścigu po Rookie of the Year. Cała trójka (Mobley, Barnes i Cunningham) otrzymała maksymalną liczbę stu pierwszych miejsc. Pozostałe dwa miejsca trafiły do Jalena Greena z Houston Rockets, który rozegrał znakomitą drugą połowę sezonu i Franza Wagnera z Orlando Magic. Warto przy okazji pamiętać o tym, że pierwsze piątki debiutantów, w przeciwieńtwie do zespołów All-NBA, są wybierane bez podziału na pozycje.

All-Rookie First Team

Evan Mobley (Cleveland Cavaliers)

Scottie Barnes (Toronto Raptors)

Cade Cunningham (Detroit Pistons)

Jalen Green (Houston Rockets)

Franz Wagner (Orlando Magic)

Dla niektórych zaskakujący może być brak Josha Giddeya w pierwszej piątce. Australijczyk, który w pierwsze połowie sezonu ustępował jedynie duetowi Mobley/Barnes, w drugiej praktycznie nie grał, występując jedynie w jednym spotkaniu po przerwie na Mecz Gwiazd. W związku z tym więcej głosów otrzymał nawet Herb Jones mając 32 głosy do pierwszego składu i 59 do drugiego.

All-Rookie Second Team

Herbert Jones (New Orleans Pelicans)

Josh Giddey (Oklahoma City Thunder)

Bones Hyland (Denver Nuggets)

Ayo Dosunmu (Chicago Bulls)

Chris Duarte (Indiana Pacers)

Czy kogoś Wam brakuje w tym zestawieniu? Z graczy pominiętych najbliżej był Jonathan Kuminga z Golden State Warriors, któremu zabrakło pięciu punktów do ostatniego Chrisa Duarte.