NBA: Transfer LA Lakers! Do Los Angeles trafia skrzydłowy z Waszyngtonu!

NBA: Transfer LA Lakers! Do Los Angeles trafia skrzydłowy z Waszyngtonu!

NBA: Transfer LA Lakers! Do Los Angeles trafia skrzydłowy z Waszyngtonu!
Photo by Patrick Smith/Getty Images

Po miesiącach transferowej suszy w końcu mamy to! Jak podaje m. in. Shams Charania z TheAthletic, Los Angeles Lakers dogadali się w sprawie wymiany z Washington Wizards:

Lakers: Rui Hachimura

Wizards: Kendrick Nunn / 3 drugorundowe picki

Sprawy potoczyły się dość szybko po stronie Wizards. Kilka dni temu na portalu TheAthletic pojawił się raport, według którego stołeczny klub gotów jest handlować młodym Hachimurą, żeby zwolnić trochę tłok na pozycjach skrzydłowych. Hachimurze nie spodobała się ta informacja, czemu dał publicznie wyraz w mediach:

Jeszcze dziś – dosłownie w przeciągu ostatniej godziny – mogliśmy znaleźć informację, jakoby Rui Hachimura nie pojawił się na treningu Wizards z powodów osobistych. Niedługo zajęło amerykańskim mediom wytropienie tego, że klub już dogaduje z Los Angeles Lakers warunki wymiany.

Adrian Wojnarowski z ESPN dodaje, że znaczenie miały też nieudane negocjacje pomiędzy Hachimurą a Wizards, po których obu stronom nie udało się dogadać co do przedłużenia debiutanckiej umowy zawodnika.

Do Wizards trafia Kendrick Nunn, który dla Jeziorowców pełnił rolę rezerwowego na 14 minut z ławki, notując 6,7 punktu, 1,4 zbiórki i 0,9 asysty na mecz. Gra on na mocy schodzącego kontraktu wartego nieco ponad 5 milionów dolarów i został oddany najpewniej głównie po to, by wymiana spięła się pod kątem finansowym. Kluczowe najpewniej są dla Wizards aż trzy drugorundowe picki, które dostali w zamian.


Skoro już tu jesteś… Dziś startuje kolejna kolejka naszej Ligi Typerów NBA! Jeśli jakimś cudem jeszcze nie dołączyłeś do zabawy, to dobry moment by zacząć na równych zasadach walkę o darmowe nagrody. Wszystko co musisz zrobić, to założyć konto i przez tydzień typować zwycięzców kolejnych meczów: