NBA ogłosiła najlepszych obrońców tego sezonu

NBA ogłosiła najlepszych obrońców tego sezonu

Mecz finałów konferencji zachodniej po raz kolejny okazał się dobrą okazją dla władz NBA na ogłoszenie wyróżnień za sezon regularny. Przedwczoraj pisaliśmy o najlepszych debiutantach, dziś poznaliśmy z kolei dwie piątki najlepszych obrońców.

W pierwszej piątce nie mogło zabraknąć (choć i takie sytuacje się już zdarzały) Obrońcy Roku, czyli Marcusa Smarta. Smart zdobył 99/100 możliwych głosów do pierwszej piątki i 0 do drugiej. Jak zatem widać jeden z głosujących nie miał Marcusa pośród 10 najlepszych defensorów tych rozgrywek. Obok Smarta najwięcej głosów (95/100) zdobył Mikal Bridges, dla którego to pierwsza nominacja do All-Defensive Team. Pierwszą piątkę uzupełniają inny debiutant w tym gronie, Jaren Jackson Jr, Giannis Antetokounmpo oraz Rudy Gobert, dla którego to 6. z rzędu wybór do pierwszej piątki, czym ustanowił samodzielny rekord NBA dla środkowego.

All-Defensive First Team

Marcus Smart (Boston Celtics)

Mikal Bridges (Phoenix Suns)

Rudy Gobert (Utah Jazz)

Jaren Jackson Jr (Memphis Grizzlies)

Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)

Tak natomiast prezentuje się druga piątka:

All-Defensive Second Team

Draymond Green (Golden State Warriors)

Bam Adebayo (Miami Heat)

Robert Williams (Boston Celtics)

Jrue Holiday (Milwaukee Bucks)

Matisse Thybulle (Philadelphia 76ers)

To pierwszy przypadek od sezonu 2011/12, kiedy Boston Celtics ma dwóch reprezentantów w tym zacnym gronie (wówczas byli to Rondo i Garnett). Co ciekawe, aż 6 graczy Bostonu otrzymało głosy. Pozostali to Tatum, Brown, White i Horford.

Draymond Green uzbierał zdecydowanie najmniej punktów, co spowodowane jest liczbą sptkan jakie rozegrał (46). Tylko Scottie Pippen w 1998 roku (44) i Andrei Kirilenko w 2005 roku (41) otrzymali nominację przy mniejszej liczbie rozegranych meczów. Draymond wyprzedził dwójkę debiutantów. Evan Mobley z Cleveland i Herb Jones z Nowego Orleanu skończyli na odpowiednio 5. i 6. miejscu będąc o krok od napisania historii. Ostatnim debiutantem w All-Defensive Teams był bowiem Tim Duncan w 1998 roku.