Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! Z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Odbierz!
NBA ogłosiła najlepsze piątki debiutantów – wśród nich Jeremy Sochan!

NBA ogłosiła najlepsze piątki debiutantów – wśród nich Jeremy Sochan!

NBA ogłosiła najlepsze piątki debiutantów – wśród nich Jeremy Sochan!
Photo by Manuel Velasquez/Getty Images

NBA głosiła pierwszą i drugą piątkę najlepszych debiutantów sezonu 2022/23. Wśród nich – co nie jest niespodzianką, ale na pewno miłą informacją – nasz rodak, Jeremy Sochan:

PIERWSZA PIĄTKA DEBIUTANTÓW 2022/23:

Keegan Murray (SAC)
Bennedict Mathurin (IND)
Jalen Williams (OKC)
Paolo Banchero (ORL)
Walker Kessler (UTA)

DRUGA PIĄTKA DEBIUTANTÓW 2022/23:

Jaden Ivey (DET)
Tari Eason (HOU)
JEREMY SOCHAN (SAS)
Jabari Smith Jr. (HOU)
Jalen Duren (DET)

Nie ma w tych składach większych zaskoczeń czy braków. Być może ktoś mógłby upomnieć się o wybranego z 7. numerem Shaedona Sharpe’a z Blazers, jednak jego gra była lepsza pod koniec sezonu, a na przestrzeni całych rozgrywek nie tak równa.

Spośród wysoko wybranych w drafcie zawodników brak tu oczywiście wybranego z dwójką Cheta Holmgrena (Thunder), który z powodu kontuzji nie zadebiutował jeszcze w NBA. Z wyborów z TOP10 nie ma takze Dysona Danilesa (Pelicans), oraz Johnny’ego Davisa (Wizards), którzy rozegrali rozczarowujące pierwsze sezony w lidze.

Z drugiej strony, nie ma tu żadnego zawodnika wybranego w drugiej rundzie – takiego, który zaskoczyłby wszystkich świetnym debiutanckim sezonem wbrew oczekiwaniom. Najbliżej takiego statusu jest Walker Kessler z Jazz, który wybrany z 22. pickiem już w pierwszym roku wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie i z miejsca stał się czołowym obrońcą podkoszowym ligi.

Nas najbardziej cieszy jednak obecność w tym zestawieniu Jeremy’ego Sochana. 19-letni reprezentant Polski rozwijał się przez cały sezon, z miesiąca na miesiąc prezentując szerszy wachlarz umiejętności. Sezon zakończył ze średnimi statystycznymi na poziomie 11 punktów, 5,3 zbiórki i 2,5 asysty na mecz. Kiedy spojrzymy jednak na jego statystyki w ujęciu miesięczny, zauważymy pewną tendencję:

miesiącminutypunktyzbiórkiasysty
październik23,58.04.32.0
listopad25.48.13.92.0
grudzień25,811.06.23.2
styczeń28,612.45.32.9
luty24,511.55.22.8
marzec2616.77.82.2
YT/San Antonio Spurs