Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Zarząd ufa trenerowi Lakers… Jak długo?

NBA News: Zarząd ufa trenerowi Lakers… Jak długo?

NBA News: Zarząd ufa trenerowi Lakers… Jak długo?
Photo by Kevork Djansezian/Getty Images

Los Angeles Lakers, z bilansem 18-19, znajdują się na 10. miejscu o zaledwie pół meczu nad będącymi w gazie Utah Jazz. Lakers w ostatnich 10 meczach ponieśli aż 7 porażek i przy tej dynamice wszystko wskazuje na to, że lada moment spadną z ostatniego premiowanego udziałem w Play-In miejsca.

To jest dla Los Angeles Lakers moment, w którym muszą zastanowić się nad zmianami, które uratują sezon. Czy taką zmianą może być zmiana na pozycji trenera?

Według zarządu Lakers raczej nie – przynajmniej na razie. Jak podaje m. in. Brian Windhorst z ESPN, ale też Marc Stein, trener Darvin Ham wciąż cieszy się dużym zaufaniem zarządu:

– Ligowe źródła podają, że Ham wciąż cieszy się bardzo mocnym wsparciem ze strony właścicielki Lakers Jeannie Buss, oraz vice-prezydenta Roba Pelinki – możemy przeczytać na stronie Marca Steina.

To bardzo ważna informacja w kontekście ostatnich doniesień, według których szatnia traci powoli zaufanie do trenera Darvina Hama, oraz nie zgadza się z jego decyzjami dotyczącymi rotacji zespołu.

„Jestem już zmęczony tym, jak ludzie bardzo żyją każdym naszym kolejnym meczem. To niedorzeczne. Serio. W sensie… No dajcie spokój, sezon to maraton.”

– trener Darvin Ham

Trener Ham w trakcie konferencji prasowej zasugerował, że rozwiązaniem nie muszą być zmiany kadrowe – odniósł się do dobrej postawy w wygranym Turnieju In-Season:

„To ta sama drużyna. Graliśmy mecze na bardzo wysokim poziomie bardzo niedawno i musimy po prostu do tego wrócić. Musimy walczyć. Nie możemy odpuszczać.”

– trener Darvin Ham

Innego zdania na ten temat jest chyba jednak LeBron James:

„To tylko dwa mecze, to bardzo mała próbka. Wszyscy tak skupiają się na tym Vegas, wszyscy ciągle przywołują Vegas. To były dwa mecze. Dobrze się spisaliśmy. Był Turniej In-Season, zagraliśmy w nim, wygraliśmy go. Ale to były tak naprawdę tylko dwa mecze.”

– LeBron James