Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Zach Lavine chce grać w Lakers

NBA News: Zach Lavine chce grać w Lakers

NBA News: Zach Lavine chce grać w Lakers
Photo by Melissa Tamez/Icon Sportswire via Getty Images

Zach LaVine pauzuje obecnie z powodu zapalenia prawej stopy, ale rynek transfrowy w dalszym ciągu kręci się wokół zawodnika Chicago Bulls. Według najnowszych doniesień, LaVine jest zainteresowany transakcją z Los Angeles Lakers. Nie będzie to jednak łatwe do zrobienia.

„Scenariusz, w którym Bulls i LaVine pozostają razem do końca sezonu, a następnie ponownie szukają dla niego nowego pracodawcy następnego lata, jest mało prawdopodobny” – czytamy w chicago.suntimes.com.

Lakers są jednym z tych klubów, które najczęściej wymienia się w kontekście transferu LaVine’a.

LaVine jest obecnie reprezentowany przez agencję Klutch Sports. Agencja reprezentuje także kilku obecnych graczy Lakers, w tym LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa. LaVine grał także w w college’u na UCLA.

Los Angeles Lakers będą prawdopodobnie musieli poczekać do 15 stycznia, aby w ogóle złożyć ofertę za gracza Bulls. Wtedy właśnie zniesione zostaną ograniczenia dla kilku graczy, z którymi Lakers ponownie podpisali kontrakt w zeszłym sezonie (m.in. D’Angelo Russell).

Lakers interesują się LaVine’em, ale nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych kroków w sprawie handlu. Lakers mogliby zaoferować m.in. Russella, Hachimurę lub Vincenta i wybory w drafcie w kolejnych latach. Na pewno w transakcji nie wziąłby udziału Austin Reaves.

Ci gracze – wyżej wymienieni – byliby potrzebni – zarówno ze względu na wartość, jak i z punktu widzenia dopasowania wynagrodzeń.

Koszykarz jest w trakcie drugiego roku z pięcioletniego kontraktu wartego 215,2 miliona dolarów.