Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Wielka wymiana! Jrue Holiday w Bostonie!

NBA News: Wielka wymiana! Jrue Holiday w Bostonie!

NBA News: Wielka wymiana! Jrue Holiday w Bostonie!
Photo by Stacy Revere/Getty Images

Portland Trail Blazers otwarcie przyznawali, że chcą handlować pozyskanym niedawno Jrue Holidayem. Szukali jak najlepszej wymiany. Już wiemy, że doświadczony rozgrywający w sezonie 2023/2024 zagra w Boston Celtics. Kto powędrował w drugą stronę?

Adrian Wojnarowski z „ESPN” poinformował, że Boston Celtics pozyskali Jrue Holidaya z Portland Trail Blazers za Roberta Williamsa, Malcolma Brogdona, wybór w pierwszej rundzie draftu w 2024 roku (pick od Golden State Warriors) oraz wybór w pierwszej rundzie w 2029 roku.

wygrany konf. wsch. 2023/24: kurs: bukmacher:
Celtics2.50 superbet logo GRAJ
Bucks2.50 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 02.10.2023)

Blazers w ostatnich dniach dokonali całkowitej przebudowy składu. To wręcz rewolucja. Za Damiana Lillarda trafili do zespołu DeAndre Ayton, Robert Williams, Malcolm Brogdon i Toumani Camara oraz trzy wybory w pierwszej rundzie draftu. Eksperci są pod dużym wrażeniem zdolności negocjacyjnych generalnego menedżera Blazers, Joe Cronina.

Klub planuje obecnie zatrzymać Williamsa w składzie, ale może za to rozważyć handlowanie Brogdona, ponieważ szefowie organizacji chcą mocno postawić na młodych zawodników: Scoota Hendersona, Anfernee Simonsa i Shaedona Sharpe’a. To oni w przyszłości mają stanowić o sile obwodowej Portland Trail Blazers.

Boston – dzięki tej wymianie – pozyskał gracza doświadczonego, który doskonale zna smak zdobywanego mistrzowskiego pierścienia. Ma stworzyć potężny tercet z Jaysonem Tatumem i Jaylenem Brownem. Celtics latem pozyskali także Kristapsa Porzingisa.