Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: James Harden nie stawił się na Media Day! Sabotaż trwa w najlepsze

NBA News: James Harden nie stawił się na Media Day! Sabotaż trwa w najlepsze

NBA News: James Harden nie stawił się na Media Day! Sabotaż trwa w najlepsze
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Melodramat z Jamesem Hardenem w roli głównej trwa! Jak donoszą amerykańskie media (m. in. Adrian Wojnarowski z ESPN i Shams Charania z TheAthletic), Philadelphia 76ers zorganizują swój dzisiejszy media day bez udziału Hardena. Zawodnik miał po prostu nie pojawić się w Filadelfii, najpewniej w dalszym ciągu manifestując swoje niezadowolenie z niespełnionej obietnicy klubu.

Media day w lidze NBA to dzień, w którym klub organizuje pierwszą konferencję prasowa przed nadchodzącym sezonem, otwierająca obóz przygotowawczy. Zazwyczaj to moment na zaprezentowanie nowych twarzy, oraz okazja do porozmawiania o celach na nadchodzące rozgrywki. Uczestnictwo w wydarzeniach medialnych – tak jak gra w meczach, czy treningi – należy do obowiązków zawodnika objętego kontraktem.

To już drugi raz w ostatnich 3 latach, kiedy James Harden opuści start obozu przygotowawczego.

Przypomnijmy: pod koniec czerwca James Harden wykorzystał wartą ponad 35 milionów dolarów opcję w kontrakcie na przyszły sezon, po czym natychmiast zażądał transferu. Preferowanym przez Gardena kierunkiem było Los Angeles Clippers. Niestety, Sixers nie byli w stanie wynegocjować korzystnej wymiany i rozmowy transferowe zostały przerwane. James Harden postanowił więc wejść z klubem na wojenną ścieżkę, nazywając choćby generalnego managera Sixers kłamcą:

James Harden jeszcze kilka dni temu widziany był na Florydzie, gdzie oglądał mecz piłkarski pomiędzy Interem Miami a Houston Dynamo FC, w którym posiada mniejszościowe udziały: