Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: White zagra w All-Star? Trener Celtics z jasnym przesłaniem

NBA News: White zagra w All-Star? Trener Celtics z jasnym przesłaniem

NBA News: White zagra w All-Star? Trener Celtics z jasnym przesłaniem
Photo by Brian Fluharty/Getty Images

– On gra z dużą swobodą i pewnością siebie. Często, gdy chcemy uspokoić drużynę i uzyskać naprawdę dobrą skuteczność, zwracamy się do Derricka White’a i jego pick&rolli. Jednym z powodów, dla których czujemy się z nim tak dobrze w tym momencie, jest to, co potrafi – mówi trener Joe Mazzulla.

W ciągu ostatniego miesiąca White wzniósł swoją grę na inny poziom. W grudniu dwukrotnie wyrównał swój rekord w karierze pod względem punktów (30) i prawie to zrobił po raz kolejny, zdobywając 28 punktów w środowym zwycięstwie nad Sacramento Kings. W zwycięstwie 144:119 White trafił 10 z 13 rzutów z gry (6-9 za trzy pkt), dodając do tego siedem asyst i cztery bloki.

White notuje średnio 16,5 punktu, 5,1 asysty, 4 zbiórki, 1,3 przechwytu i 1,2 bloku w 24 meczach rozegranych w tym sezonie. Członek All-Defensive Team w sezonie 2022/2023 dokonał zauważalnego skoku w ofensywie i prawdopodobnie jest w tym roku najrówniej grającym zawodnikiem Celtics po obu stronach boiska.

Czy więc White zasługuje na pierwszy w swojej karierze ukłon w stronę All-Star NBA? Jego trener Joe Mazzulla nie wahał się, gdy zadano mu to pytanie po środowym meczu.

– To All-Star – odparł.

Choć White jest wspaniały, ma przed sobą niezwykle trudną drogę do swojego pierwszego nominacji do All-Star. Kilku utalentowanych zawodników Konferencji Wschodniej będzie dla niego trudnych do pokonania, w tym Trae Young (Atlanta Hawks), Donovan Mitchell (Cleveland Cavaliers), Damian Lillard (Milwaukee Bucks), Tyrese Maxey (Philadelphia 76ers), Jalen Brunson (New York Knicks) i Tyrese Haliburton (Indiana Pacers).

– Myślę, że wykonuje fantastyczną robotę i gdybym mógł, oddałbym na niego głos ze względu na to, co robi i jakie znaczenie ma dla tego zespołu – powiedział Eddie House.

White skromnie powiedział po środowym meczu, że nie jest obecnie skupiony na rozmowach o All-Star.

– Po prostu próbuję wygrywać mecze. W tej chwili skupiam się tylko na tym. Spróbuj dalej wygrywać, a zobaczymy, co się stanie – zaznaczył.